Autor Wątek: [Elantra AD] [Elantra AD] Elantra 2018 wymiana oleju  (Przeczytany 3196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SantaMuerte

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[Elantra AD] Elantra 2018 wymiana oleju
« dnia: 06 Kwiecień 2019, 18:17:48 »
Witajcie.
Zbliża mi się termin 1 przeglądu i zastanawiam się jaki olej najlepiej zalać?
Producent niby zaleca Shell ale zastanawiam się nad Millers, Liqui Moly ewentualnie Motul (5W30). Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi olejami?
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2020, 12:52:32 przez Brt »

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Elantra AD] Elantra 2018 wymiana oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwiecień 2019, 09:17:20 »
Z tych co wymieniłeś to liqui moly moim zdaniem najlepszy.
Ja od trzech wymian leje oleje Ravenola i muszę przyznać,że bardzo dobre.
Aktualnie mam zalany 0w40 SSL i jest ok. W zimie silniczek przy pierwszym zapaleniu cyka pięknie. Wcześniej miałem valvoline i przy odpaleniu było słychać hydrauliczne popychacze.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[Elantra AD] Elantra 2018 wymiana oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień 2019, 11:35:12 »
SantaMuerte po przeglądzie daj znać jak poszło z tym olejem. Ja przegląd mam za kilka miesięcy i też się zastanawiam nad wyborem innego oleju ale chyba na gwarancji jednak sobie to odpuszczę.

Offline SantaMuerte

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[Elantra AD] Elantra 2018 wymiana oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2019, 16:26:28 »
ELETomek już jestem po przeglądzie. Wymiana oleju, filtr oleju, uszczelka pod korek, filtr przeciwpyłkowy, test akumulatora, oględziny powłoki lakierniczej no i podpięcie pod komputer. Czas - niecałe 2 godziny, koszt 640 zł. Olej jednak wziąłem od serwisu, ponieważ ze swoim musiałbym dopłacić za utylizację starego a później gdyby coś było nie tak to nici z gwarancji bo dałem swój olej a nie ten zalecany przez producenta.
Powodzenia.
Pozdrawiam.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[Elantra AD] Elantra 2018 wymiana oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2019, 17:33:13 »
Dzięki za info. Ja też wezmę olej serwisowy. Z nami to jest tak : jak kupujemy używany samochód to szukamy z historią serwisową najlepiej z ASO. A jak już kupimy to wtedy każdy od aso jest "mądrzejszy"  i wie lepiej co do silnika czy skrzyni wlewać ;-)