Autor Wątek: [ix20] Zestaw naprawczy lakieru  (Przeczytany 1811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MERCI_HKP

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[ix20] Zestaw naprawczy lakieru
« dnia: 29 Marzec 2019, 00:36:43 »
Witam,
stosował może ktoś już z Was taki zestaw lakierniczy ? Zrobiłem też sobie taką rysę białą jak kolega  http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=955 i w Aso nabyłem takie zaprawki. Znajomy mówił że dobrze się to trzyma, i nawet reszta szybko nie wysycha po użyciu .Bardziej chodzi mi o aplikację - na zdjęciu jest pokazane że końcówkę gąbczastą moczymy wodą i rozprowadzamy bazę wcześniej nałożoną pędzelkiem (wyrównywanie). Czy to nie jest rozcieńczanie wodą lakieru?

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] Zestaw naprawczy lakieru
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2019, 06:51:11 »
Lakiery do malowania samochodów, są na bazie wody i zawierają około 70%. Reszta to rozpuszczalnik.

Offline MERCI_HKP

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[ix20] Zestaw naprawczy lakieru
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwiec 2019, 18:34:25 »
Dzięki - sprawa jasna (nie skojarzyłem) - a mam pytanie czy ktoś już robił na nowym pojeździe jakieś delikatne zaprawki lakiernicze (odpryski) ? Z filmików na youtubie i paru forów lakierniczych przy standardowym paroletnim pojeździe robi się :1.przecierkę rysy 2. odtłuszczenie 3. baza do rysy x3 pędzelkiem  4. wyrównanie 5. lakier bezbarwny x3 pędzelkiem 6. wyrównanie 7.polerka mechaniczna. Z tym że przy nowym nie warto zbierać lakieru przecierką tylko po oczyszczeniu wypełnić ryse baza+clar ale wtedy pozostaje górka. I stąd moje pytanie - czy warto to aplikować oddzielnie jak na poniższych filmach :


czy może wymieszać razem i zaaplikować - a po kilku latach jak rys przybędzie - wypolerować mechanicznie przy okazji z innymi rysami?