Autor Wątek: Różnica między 1.6 MPI a 1.6 T-GDI i montaż turbo  (Przeczytany 1819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hzz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Różnica między 1.6 MPI a 1.6 T-GDI i montaż turbo
« dnia: 11 Marzec 2019, 17:39:21 »
Cześć,
tak się zastanawiam (na razie tylko zastanawianie, jeśli byłoby to możliwe to przy odrobienie środków pewnie bym się czegoś takiego podjął) czy dałoby się założyć turbo z 1.6 T-Gdi do 1.6 z naszego ix20. Z tego co widziałem na pewno tłoki i korbowody są inne, ale nie jest to jakiś gigantyczny koszt. Większa jest także misa olejowa. Do tego intercooler, no i samo turbo.
Coś co najbardziej mnie zastanawia to sam blok silnika, bo są to silniki z tej samej serii- Gamma. Wiem, że T-gdi ma bezpośredni wtrysk, ale czy to oznacza, że blok został wzmocniony? Bo jeżeli bloki są te same to taka operacja wydaje się całkiem wykonalna.

Co o tym myślicie?
Jeżeli jest to absolutnie niewykonalne (czego nie wykluczam też) to rozwiejcie moje wątpliwości.

Dzięki ;)

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Różnica między 1.6 MPI a 1.6 T-GDI i montaż turbo
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2019, 08:46:01 »
Fajny pomysł, uturbić silnik ale czy w ix20 to już nie koniecznie  ;-) .  Jakie są różnice między silnikami to nie wiem ale blok raczej nie będzie wzmacniany. Wnioskuje to po tym, że przy zakuwaniu silnika nikt nie wspomina o bloku. Z filmików na yt wynika, że przy ciśnieniu doładowania do 0,5bar uturbić można każdy silnik, bez wymiany bebechów. Bez budżetu 8-10tys to bym się za to nie brał. Jeśli to ta odrobina środków to próbuj. Będę Ci kibicował 8-) .