Autor Wątek: Tylne głośniki grają ciszej?  (Przeczytany 8524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qbadm

  • Gość
Tylne głośniki grają ciszej?
« dnia: 04 Marzec 2019, 01:06:26 »
Takie szybkie pytanie: czy u Was też tylne głośniki graja ciszej niż przednie? Ustawiam radio na 10, daję balans na przód - gra głośno i dość ładnie, daję balans na tył (nie zmieniam głośności, cały czas na 10) i tylne głośniki graja duuuużo ciszej, prawie ich nie słychać... Tak ma być? Radio podstawowe z wyświetlaczem mono...

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marzec 2019, 12:32:26 »
Ja to mam wrażenie że są tam wciśnięte po prostu głośniki niższej jakości. W rezultacie grają ciszej i gorzej...

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1467
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Marzec 2019, 13:15:30 »
Jeśli głośniczki są wstawione takie jak z tej aukcji:
https://allegro.pl/oferta/glosnik-drzwi-przod-hyundai-i30-2010-7606500500-6822122828
To raczej nie ma co oczekiwać cudów. 16cm głośniki najtańsze bo pewnie z papierową membraną.
U siebie w getzie mam z tyłu 16cm magnaty i grają tak sobie. Z przodu były wstawione zamist takich firmowych magnaty 13cm bo takie były fabryczne dystansy. Sam wymieniłem bo akurat takie miałem na 6x9 pioneery. Gra to o wiele lepiej z gwizdkami na słupkach.

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marzec 2019, 16:18:29 »
Głośniki z przodu i z tyłu są dokładnie takie same. Właśnie rozbierałem drzwi.
Wymieniłem na chwilę z przodu na Hertze DSK 165.3 ale niestety na radiu fabrycznym grają gorzej od fabrycznych. W

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Marzec 2019, 23:05:49 »
Hmm, rzeczywiście. Przejrzałem teraz na szybko internet i faktycznie pakują cztery takie same głośniki. Myślałem o wymianie tyłu, ale teraz widzę, że dużo by to nie dało...

PS. Z ciekawości, w jakim celu rozbierałeś drzwi? Test głośników, dodatkowe wyciszenie? Jak wygląda rozbieranie drzwi, miałeś jakieś pomoce dydaktyczne?

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec 2019, 07:43:57 »
Cytat: "dundy"
Głośniki z przodu i z tyłu są dokładnie takie same. Właśnie rozbierałem drzwi.
Wymieniłem na chwilę z przodu na Hertze DSK 165.3 ale niestety na radiu fabrycznym grają gorzej od fabrycznych. W

Buu. Nie strasz. Przymierzałem się na do wymiany z przodu na Audisony(klon Hertz) bo naprawdę radio gra koszmarnie moim zdaniem i nie mogę się do tego przyzwyczaić i teraz dałeś do myślenia :(
Na pewno dobrze podłączone?( wiem, głupie pytanie)
Radio masz pewnie standard z czarno-białym wyświetlaczem?

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marzec 2019, 08:47:37 »
Fabryczne głośniki grają średnio, zachciało mi się wymienić... ale niestety brak poprawy. Radio (to monochromatyczne) za słabe według mnie. Polaryzacja dobra, próbowałem na wszystkie sposoby.
Przy okazji wygłuszyłem boczki drzwi pianką akustyczną 9mm. Za głośnikami dałem maty butylowe, tyle ile się udało przez dziurę na głośnik.
Boczki trzymają się na jednej śrubie w schowku i spinkach. Spinki cholernie mocno trzymają, aż blacha drzwi potrafi się wygiąć przy podważaniu ściągaczem :lol:  Za drugim razem boczki zdejmują się bez problemu.
Po wygłuszeniu wydaje się, że jest jeszcze ciszej :-)
A i jeszcze wywaliłem te gumki w dziurach przez które odpływa woda. Nie wiem po co one tam są, słyszałem opinie o dodatkowych wyciszeniu... Po ich usunięciu nie jest z pewnością głośniej. Przynajmniej nie ma ryzyka, że się zapchają i będzie woda stała w drzwiach (podobno były takie przypadki).

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marzec 2019, 09:04:06 »
No to jestem trochę załamany. Głośniki chciałem wymienić, ale większych zmian i inwestycji nie przewidywałem.
Cykaczy też brak, zestawu odseparowanego w oryginalnych miejscach założyć się nie da bo brak otworów w desce pod oknem, ech koreańskie oszczędności.

Dystanse dałęś nowe? czy założyłeś na oryginalnych?

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marzec 2019, 11:07:17 »
Ja mam wysokotonowe w podszybiu, trochę lepiej dzięki temu gra całość. Na samych głośnikach w drzwiach jest dramat (tak mam w i20).
Dawałem dystanse mdf.
Wysokotonowe możesz zamontować w trójkątnych maskownicach przy lusterkach. Powinny się jakoś zmieścić.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marzec 2019, 23:02:54 »
To dokształciłem się dzisiaj trochę :)
Wygląda na to że masz rację, radio za słabe.
Do fabrycznego radia lepiej coś do max 50W RMS podłączyć, bo będzie grać lepiej niż 70/80W RMS.
Audisony które wybrałem też mają za duże. Ech, czyli wyborów ciąg dalszy.

A konkretnie jak grają? Brak basu? Harczą jak jest głośniej?

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Marzec 2019, 08:08:04 »
Grały czysto, basu było mniej niż w fabrycznych.
Nie wiadomo jakiej mocy jest fabryczne radio.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Marzec 2019, 08:57:56 »
To jeszcze małe pytanko, Ile mat zużyłeś do wygłuszenia drzwi?

Tak wiem, ze nikt nie zna mocy radia. Jednak z tego co czytałem, na zwykłym radiu więcej niż max 20RMS się nie wyciągnie, więc można strzelić że u nas jest pewnie max 4x10.

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Marzec 2019, 09:34:39 »
Gąbki akustycznej jakieś 3m na wszystkie drzwi. Zewnętrzna blachę wykleilem tylko za głośnikami z przodu, jakieś 40x40cm. Pewnie większego sensu to nie ma, szczególnie przy tych głośnikach😁.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Marzec 2019, 09:59:50 »
No to wymieniłem głośniki. Niby takie co powinny śmigać na zwykłym radiu.
Uczucia mieszane. Jest lepiej, wreszcie gra czysto, są wysokie tony. Trochę wygłuszyłem matami ile dałem rady sięgnąć bez ściągania wszystkiego.
Pozostaje małe "ale", jak u kolegi bass'u jednak mniej.

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Tylne głośniki grają ciszej?
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Marzec 2019, 14:28:39 »
Wysokotonowe też wymieniałeś/zamontowałeś?