Autor Wątek: Parownik odgrzybienie klimatyzacji  (Przeczytany 1777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bochen17

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Parownik odgrzybienie klimatyzacji
« dnia: 02 Marzec 2019, 20:17:22 »
Witam
Gdzie w i40 znajdę parownik klimatyzacji? Rozkręciłem schowek, wyciągnąłem filtr i nigdzie nie widać parownika. Śmierdzi jak włącze klime.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Parownik odgrzybienie klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Marzec 2019, 20:23:52 »
jak śmierdzi to kup nowy filtr i odgrzyb klimę. Mi najlepiej pasuje odgrzybianie w pocisku. Wyciągam stary filtr, zamyka miejsce na filtr , załączam silnik i klimę z nawiewem na max i cyrkulacją wewnętrzną i wkładam pocisk do środka auta. Czekam 15 minut , zakładam nowy filtr i wszystko pachnie :)
Parownik jest pewnie gdzieś głębiej.

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Parownik odgrzybienie klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec 2020, 08:53:44 »
Podłącze się do tematu.
Też się zastanawiam jak się dostać do parownika bo jak dla mnie wszystkie te granaty itd. to strata pieniedzy,jeżeli dają efekt to tylko chwilowy... dlatego chciałbym zaaplikować jakiś środek bezpośrednio na parownik bo to napewo przyniesie lepsze efekty ale pytanie jak się do owego parownika dostać ??

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Odp: Parownik odgrzybienie klimatyzacji
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2020, 15:42:17 »
Ja kupiłem Polski  ozonator problem rozwiązany. Raz do roku  sprawdzenie stanu klimy w warsztacie resztę robi ozonator, poczytajcie o ozonie naprawdę warto i w domu też się przydaje.

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Parownik odgrzybienie klimatyzacji
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Czerwiec 2020, 21:38:46 »
Znalazłem parownik i dwa otwory przez które można się do niego dostać.
Parownik znajduje się  pomiędzy kierowca a pasażerem tak powiedzmy za popielniczka ;) aby się do niego dostać a w zasadzie zaaplikować do niego jakąś chemię można przez czujnik temperatury ( mały otwór ale wężyk się zmieści,wystarczy przekręcić czujnik i go wyciągnąć)albo przez rezystor dmuchawy który jest troszkę dalej ale za to dużo większy otwór( dwie śrubki na krzyżaka) :D obydwa są pod schowkiem a właściwie pod dolną osłona schowka która jest na trzech zaczepach. Dostęp trochę utrudniony ale dla zwinnego nic trudnego  ;D

Offline szyby1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: Parownik odgrzybienie klimatyzacji
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Kwiecień 2024, 16:04:03 »
A psikał ktoś z was tą pianką do odgrzybiania w miejsce filtra kabinowego, czy raczej użyć "granat"?