Autor Wątek: "Terkotanie" po odpaleniu  (Przeczytany 1607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Teges

  • Gość
"Terkotanie" po odpaleniu
« dnia: 03 Październik 2008, 14:11:37 »
Witam... mam taki mały problemik, otóz zdarzylo mi sie to doslownie dwa razy i nie wiem gdzie moze lezec przyczyna. Na zimnym silniku (po baaardzo zimnej nocce zazwyczaj), po odpaleniu (na dotyk za pierwszym razem), przez chwile mi tak dziwnie terkotał, dosc glosno i cyklicznie... po chwili przestał i chodził juz normalnie...
Zaznaczyc musze, ze dopiero co go kupilem i w przyszlym tygodniu jade do mechanika na wymiane pasków, płynów i filtrów. Czy to terkotanie moze byc spowodowane przez którąś z tych rzeczy? (tzn chodzi mi oczywiscie o te paski np. rozrząd, bo wina oleju to chyba nie to :P )
Warto tez dodac, ze czasami jak go troche przeciągne to tez cos tam cichutko sobie pryka.
Moze to byc cos z zaworami? a moze skrzynia?

Jezeli ktos podejrzewa co to moze byc to prosze bardzo o pomoc i z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Hants

  • Gość
"Terkotanie" po odpaleniu
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2008, 23:02:54 »
Na pierwszy rzut oka to cos z zaworami. Wymiana oleju moze pomoc.

kml

  • Gość
"Terkotanie" po odpaleniu
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik 2008, 14:09:48 »
Teges, miałem tak jak zalałem za gęsty olej ( valvoline max life ). Po zmianie na syntetyk 5w50 problem zniknął. Nie wiem jak Ty ale ja to zrobiłem bardzo szybko bo ten dzwięk mi się bardzo nie pododbał :-?

Teges

  • Gość
"Terkotanie" po odpaleniu
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2008, 15:06:30 »
No w przyszlym tygodniu wymieniam wszystkie płyny itp.
jak nie pomoże to bedziemy mysleć dalej :D

Pozdrawiam

kml

  • Gość
"Terkotanie" po odpaleniu
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Październik 2008, 15:50:18 »
Teges, u mnie to było sutkanie, przez kilka albo kilkanaście skund a potem cisza. Zawsze na zimnym silniku, po rozruchu a nigdy na ciepłym.

Teges

  • Gość
"Terkotanie" po odpaleniu
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Październik 2008, 15:58:36 »
no u mnie dokladnie to samo... ale zdarzylo sie jak do tej pory ze 2 razy, no i jak go troche przeciągne to tez jakies delikatne stuki słychac...

kml

  • Gość
"Terkotanie" po odpaleniu
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Październik 2008, 16:12:30 »
Cytat: "Teges"
no u mnie dokladnie to samo... ale zdarzylo sie jak do tej pory ze 2 razy, no i jak go troche przeciągne to tez jakies delikatne stuki słychac...


To u mnie tak nie było. Stukanie zawsze ustępowało po lekkim przegazowaniu ale uznałem, ze to NIE jest rozwiązanie problemu.

Vex

  • Gość
"Terkotanie" po odpaleniu
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Październik 2008, 20:37:31 »
Posluchal wspomagania na poczatku moze zaciagac powietrze zamiast plynu.