Forum > Santa Fe SM

[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach

(1/35) > >>

OlafLarry:
Takiego tematu po reaktywacji forum nie było. A lato idzie wielkimi krokami, przymrozki coraz rzadziej. Śnieg pewnie jeszcze przykurzy (przynajmniej u mnie :)), ale pomyśleć o letnich oponach już trzeba.
Rozmyślałem o zakupie Nexenów ROADIAN HT SUV. Ktoś poleci? Ktoś odradzi? Niby zagraniczne strony są pełne pozytywnych opinii na temat tych nexenów.....

A co z rozmiarem? Na zimę zaopatrzyłem się w Pirelli Scorpion Ice & Snow 235/70 R16 a z tego co pisaliśmy kiedyś na forum max co do nas wejdzie to 245/70/R16... Fajny byłby taki balon, ale mam pewne obawy....

ferudin:
To ja się przyłączę do pytania kolegi. Co sądzą koledzy na temat dobrych opon wielosezonowych?Planuję takie kupić i nie bawić się w zmianę na zimę. Dodam że w terenie jeżdżę rzadko. Czy ktoś z forumowych kolegów posiada takie opony, jeśli takie to jakie i czy jest zadowolony?Piszcie swoje opinie.

Arni71:
W zeszłym roku kupiłem opony Dunlop GRANDTREK TOURING A/S 225/70R16 103H są to wielosezonówki - jak dla mnie nie potrzebuję lepszych - sprawdziły się we wszystkich warunkach, wypowiedziałem się na ich temat tutaj - http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=878&postdays=0&postorder=asc&start=0 i po zakończeniu zimy (mam nadzieję że już nie wróci) podtrzymuję swoją opinię - pozostaje tylko czekać jak z ich żywotnością

outdoor5:

--- Cytat: "OlafLarry" ---max co do nas wejdzie to 245/70/R16... Fajny byłby taki balon, ale mam pewne obawy....
--- Koniec cytatu ---
 
Witam, no u mnie siedzą balony jak melony... ale takie miałem przy zakupie i mam zamiar niedługo zmieniać na standardowe. Mam u siebie mianowicie oponki 255/55/R18!!  Jeśli chodzi o to czy się mieszczą to jak najbardziej, ale nie odpowiada mi za bardzo jazda na nich. W koleinach nieco bujają. Mam założone pirelli scorpion i z felgami mam zamiar niedługo sprzedać (lub zamienić na standard). Chętnych zapraszam:)

OlafLarry:
outdoor5, masz szersze opony ale niższy profil, średnica koła jest przez to jednak mniejsza (wg oponeo wychodzi tylko 2,3 mm więcej niż 235/70 r16).... Ale faktycznie szeroko to masz  ;-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej