Autor Wątek: Klimatyzacja - nie chłodzi  (Przeczytany 3869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elektron1979

  • Gość
Klimatyzacja - nie chłodzi
« dnia: 02 Czerwiec 2008, 23:08:47 »
Witam
Posiadam ww samochód i niepokoi mnie dzialanie klimatyzacji. Ostatnio zamiast zimnego powietrza z nadmuchów wylatuje powietrze o temperaturze otoczenia. Jaka może byc tego przyczyna? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

grzesik1: edit tytułu

Grzesik1

  • Gość
[Matrix] Klimatyzacja - nie chłodzi
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec 2008, 23:26:41 »
Przyczyn może być wiele...
1. Mogła pojawić się nieszczelność i wyciek czynnika
2. Błąd jakiegoś czujnika
3. Kompresor nie robi cisnienia

ogólnie to diagnostyka w specjalistycznym zakladzie Cię nie ominie

e-gen

  • Gość
[Matrix] Klimatyzacja - nie chłodzi
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec 2008, 00:43:31 »
a że się tak zapytam; sprężarka klimy się załącza po wciśnięciu przycisku AC ??

elektron1979

  • Gość
[Matrix] Klimatyzacja - nie chłodzi
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Czerwiec 2008, 14:46:43 »
Spręzarka mi sie nie włącza prznajmniej nie widze żadnych oznak jej pracy

e-gen

  • Gość
[Matrix] Klimatyzacja - nie chłodzi
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwiec 2008, 15:23:32 »
Możesz zatem nie mieć odpowiedniego ciśnienia w układzie i czujnik ciśnienia zwany presostatem nie zezwala na załączenie klimy; inna możliwość to uszkodzenie czujnika temperatury parownika (u mnie jest taka usterka).

BartBartez

  • Gość
[Matrix] Klimatyzacja - nie chłodzi
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Czerwiec 2008, 15:34:08 »
U mnie tak było i okazało się, ze gazownik zapomniał podłączyć kabelka do sprężarki

elektron1979

  • Gość
[Matrix] Klimatyzacja - nie chłodzi
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Czerwiec 2008, 16:13:26 »
Tak czy inaczej nie ominie mnie wizyta w warsztacie i wtedy zobacze co tak naprawde sie tam stalo

teyfi

  • Gość
[Matrix] Klimatyzacja - nie chłodzi
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń 2009, 23:06:18 »
Pierwsza rzecz do sprawdzenia czy załącza się sprężarka - jak włączsz przycisk AC i popatrzysz na sprężarkę powinno kręcić się całe kółko (ne wiem jak to wytłumaczyć - zewnętrzna część i wewnętrzna), wewnętrzna to sprzęgło sprężarki. Jeśli ono nie działa to sprężarka nie załącza się. Poza tym po wciśnięciu klimy powinien być słyszalny dźwięk załączanie się sprzęgła od sprężarki. Jeśli się nie włącza a jesteś pewien że włącznik jest ok, to następna rzecz do sprawdzenia: na tej aluminiowej rurce jest czujnik ciśnienia, jęśli w systemie nie ma odpowiedniego ciśnienia sprężarka nie załączy się. Więc wyciągasz wtyczke od tego czujnika i widzisz cztery piny, złączasz dwa na ostro (jakimś kabelkiem - przy włączonej klimie) - nie pamiętam teraz dokładnie kótre - ale te na przeciwko siebie. Jeśi sprężarka się załączy - masz rozwiązanie - za małe ciśnienie gazu w układzie. Teraz wypadałoby sprawdzić czy są gdzieś wycieki czy nie - jeśli nie to tylko dobić gazu i powinno działać, jeśli jest wyciek (coś tłustego jak olej0, popatrz na przewody od klimy i sprężarkę, to dobicie rozwiąże problem tylko na jakiś czas. Powodzenia

elektryk92

  • Gość
[Matrix] Klimatyzacja - nie chłodzi
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marzec 2009, 13:47:50 »
A ja się podepnę do tematu - choć może powinienem założyć nowy.

Moja sprężarka do klimy jest po regeneracji - naprawa sprzęgiełka. W momencie włączania sprężarki słychać pyk i całość jak najbardziej działa. Ale równocześnie z włączeniem sprężarki jest lekkie przyduszenie obrotów na 0,5 sekundy. Czy w nie regenerowanych sprężarkach też macie taki efekt?

Pozdrawiam
Grzesiek

BartBartez

  • Gość
[Matrix] Klimatyzacja - nie chłodzi
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Marzec 2009, 14:29:35 »
Cytat: "elektryk92"
Ale równocześnie z włączeniem sprężarki jest lekkie przyduszenie obrotów na 0,5 sekundy

Normalne w każdym aucie. Jak włączysz światła też tak jest