Autor Wątek: Wymiana poduszek silnika  (Przeczytany 2576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Wymiana poduszek silnika
« dnia: 31 Styczeń 2019, 14:05:21 »
Witam.
Czy ktoś z członków forum wymieniał poduszki silnika w naszych i40. Czy jest na to jakaś procedura, sprawdzony sposób żeby silnik się dobrze "ułożył"?

Offline jacekrys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Re: Wymiana poduszek silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2019, 10:49:45 »
Cześć,

A jakie masz objawy, co sie dzieje ze musisz wymienić poduszki silnika ??

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Wymiana poduszek silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2019, 14:20:39 »
Po wyciągnięciu DPFa i ponownym włożeniu mam drgania na kierownicy podczas postoju oraz dziwne drgania i wibracje na pedale gazu i hamulca (skrzynia automatyczna). Sprawdziłem z mechanikiem i wszystko jest dokręcone jak należy, koło pasowe które podejrzewaliśmy pracuje równo (nie ma bicia bocznego). Do wyciągnięcia DPFa mechanik musiał opuścić silnik na poduszkach i sanki od zawieszenia. Po ponownym skręceniu pojawiły się wcześniej opisane objawy.

Offline klepaq

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Wymiana poduszek silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marzec 2019, 08:19:40 »
poradziłeś sobie z tematem>?

Offline jacekrys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Wymiana poduszek silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marzec 2019, 20:57:17 »
U mnie poduszki wymienione, teraz niebo a ziemia. Auto płynie, nic nie stuka, nic nie strzela,

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Wymiana poduszek silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Marzec 2019, 21:50:22 »
jacekrys, Wymieniałeś w ASO? Wszystkie poduszki? Jakie miałeś objawy?

Offline jacekrys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Wymiana poduszek silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Marzec 2019, 18:32:13 »
puduszki wymienione u mechanika (naprawde dobrego) objawy i sugestie moje, on tylko potwierdził co trzeba wymienić, Poduszki wszystkie do wymiany, po popuszczeniu ramy posypały się całkowicie. Objawy??  metaliczny stuk przy zmianie biegów, zwlaszcza pomiedzy 1 a 2 Nie zawsze ale często, taki sam efekt przy ruszaniu z miejsca i zganieciu silnika,  przy progach zwalniających czulem lekkie szarpanie do przodu. Ogolnie przy okazji wykryl lekko luzny drązek kierowniczy i poszedł do wymiany, a dzisiaj zrobiona zbieżność całego auta. Efekt ??  prawie  bajka nie jazda, Jazda autem sprawia radość zwłaszcza ze moje 136km naprawde fajnie sie kreci.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Wymiana poduszek silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Marzec 2019, 19:09:35 »
jacekrys, Ja mam trochę inne objawy- drgania podczas postoju. Poduszki nowe czy używane? Gdzie zamawiałeś?

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Wymiana poduszek silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Marzec 2019, 17:51:52 »
Cytat: "jacekrys"
puduszki wymienione u mechanika (naprawde dobrego) objawy i sugestie moje, on tylko potwierdził co trzeba wymienić, Poduszki wszystkie do wymiany, po popuszczeniu ramy posypały się całkowicie. Objawy??  metaliczny stuk przy zmianie biegów, zwlaszcza pomiedzy 1 a 2 Nie zawsze ale często, taki sam efekt przy ruszaniu z miejsca i zganieciu silnika,  przy progach zwalniających czulem lekkie szarpanie do przodu. Ogolnie przy okazji wykryl lekko luzny drązek kierowniczy i poszedł do wymiany, a dzisiaj zrobiona zbieżność całego auta. Efekt ??  prawie  bajka nie jazda, Jazda autem sprawia radość zwłaszcza ze moje 136km naprawde fajnie sie kreci.


wymieniałeś poduszki silnika czy skrzyni? przy jakim przebiegu? Ja mam 160tys. Metaliczny dzwiej przy zmianie 1 na 2 czasem sie pojawi. Dodatkowo w zimie silnik ma wieksze drgania na wolnyc obrotach, jak jest cieplo to nie ma takiego problemu

Offline jacekrys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Wymiana poduszek silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Marzec 2019, 20:42:17 »
Poszły do wymiany poduszki silnika przebieg 56tys mil,  to jakies okolo 96 tys km. U mnie rowniez silnik mial wieksze drgania ale dopiero jak sie rozgrzał,  Ogolnie dobijało mnie to szarpanie przy progach zwalniajacych i czasem przy zmianie biegów. Mam auto od stycznia, z poczatku to był koszmar. Po jakims czasie tak sie nauczylem ze tylko sporadycznie stukało, Teraz czuje przysiadanie auta ale zadnego stuku.