Autor Wątek: Demontaż spoilera tylnej szyby.  (Przeczytany 2787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
Demontaż spoilera tylnej szyby.
« dnia: 29 Styczeń 2019, 00:09:20 »
Koledzy,
właśnie przestało mi świecić trzecie światło stop. Na wtyczce jest napięcie więc pewnie trzeba będzie wymienić całą lampkę. Prośba do was jak zdemontować tylny spoiler, bo bez tego nie dostanę się do lampki.
Dzięki za pomoc

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Demontaż spoilera tylnej szyby.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2019, 14:36:10 »
Sprawdź jeszcze kable na łączeniu klapy, tzn pod gumową osłonką.

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
Demontaż spoilera tylnej szyby.
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Styczeń 2019, 20:43:22 »
Dla zainteresowanych.
Spoiler przykręcony jest 5 śrubami. trzy pod górną plastikową maskownicą mocowaną na plastikowe kołki a dwie pozostałe dostępne są po zdjęciu gumowych zaślepek na brzegach klapy. Odkręcając nakrętki trzeba uważać na to żeby nie wpadły do środka bo kłopot z ich wyciągnięciem. Po odkręceniu wszystkich nakrętek trzeba mocno lub bardzo mocno pociągnąć spioler do góry. Jest on dodatkowo na całej długości przyklejony do klapy w górnej części taśmą dwustronną. Zabezpiecza to przed dostawaniem się wody pod spoiler. Nie ma tam żadnych spinek i zatrzasków. Trzyma się tylko na 5 śrubach i taśmie klejącej.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Demontaż spoilera tylnej szyby.
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2019, 22:17:07 »
Spoiler zdjąłęś, a nie pochwaliłeś się czy światło stop już działa.
Podglądałem wczoraj zdjęcia spoilera w necie i właśnie nie byłem pewny czy jest 5 śrub czy 2 śruby i 3 kołki. Teraz mam jasność.


Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Demontaż spoilera tylnej szyby.
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Luty 2019, 14:29:43 »
Na tych rysynkach nie ma spoilera. Nie mogę, nie umiem go znaleźć na tych stronach  :-D

Na zdjęciu lotki z aukcji allegro nie mogłem się dopatrzeć czy te trzy "środkowe" to kołki czy śruby

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
Demontaż spoilera tylnej szyby.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2019, 01:35:36 »
te trzy zaznaczone to też śruby. Lotka (spoiler) nie ma kołków. Przynajmniej w moim roczniku.

Wymieniłem lamkę i świeci jak nowa.