Autor Wątek: Auto Hold nie działa  (Przeczytany 4150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kolpak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Auto Hold nie działa
« dnia: 27 Styczeń 2019, 20:30:04 »
Witam,

Mam problem z Auto Hold.
Da się go załączyć przyciskiem i świeci się na biało jednak nie reaguje, czyli nie blokuje hamulca i nie zmienia się na zielono.

Hamulec ręczny działa dobrze (choć nie chce puszczać ze sprzęgła/gazu).
Oczywiście wykluczamy otwarte drzwi, pasy.
Komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Jedyny dodatkowy problem, to niedziałające 2 środkowe czujniki cofania - czy to może mieć wpływ?

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Auto Hold nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2019, 20:43:01 »
Sprawdz czy masz zamknieta maske:) wiem ze glupie ale ja tez mialem stracha ze nie dziala po wizycie na przegladzie na stacji i mi gosc otworzyl maske i zapomnial zamknac.

Offline Kolpak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Auto Hold nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2019, 20:50:55 »
Mam mam...to na pewno :)

Offline dragoks

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Hello
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2019, 09:02:50 »
Czy znalazłeś przyczynę nie działającego autohold? Mam dokładnie ten sam problem. Pozdrawiam

Offline Rafal_P

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Auto Hold nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Październik 2019, 09:57:10 »
Sprawdź czy nie wyrzuca błędu czujnika położenia sprzęgła P0830, wtedy nie działa Auto Hold.

Offline dragoks

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Auto Hold nie działa
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Październik 2019, 12:31:43 »
Problem w tym że mam automat nie manual

Offline Kolpak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Re: Hello
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Październik 2019, 22:02:50 »
Cytat: "dragoks"
Czy znalazłeś przyczynę nie działającego autohold? Mam dokładnie ten sam problem. Pozdrawiam


Tak, Alfred miał rację :D
Sprawdź maskę!
Sprawa co najmniej śmieszna, ale prawdziwa.
Naprawiałem auto klientce/znajomej. Przy kolejnej wizycie zgłosiła bodajże, że alarm jej jakoś nie błyska odpowiednio kierunkami (pomyślałem, że znów jakieś głupoty wymyśla) i faktycznie, zacząłem przyglądać się tematowi i wyszło, że czujnik od zamknięcia maski nie reaguje. Pierw kabelki, styki itp., a okazało się, że w masce nie było gumowego odbojnika, który ten czujnik powinien dotykać..
Wcisnąłem tam zawór od koła, pasował idealnie i po problemie..alarm działa, AH naprawiony :)

Offline dragoks

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Auto Hold nie działa
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Październik 2019, 01:45:04 »
Dziękuję kolego za radę. Sprawdziłem właśnie czy jest ten odbojnik.. No nie ma więc pewnie to przez to :) aktualnie jeszcze nie sprawdzałem czy to akurat to jest jedyna przyczyną ale wszystko wskazuje na to że to to :) wstawię jakiś odbojnik i dam znać. Półki co dziękuję i stawiam wirtualne piwko

Offline pomorzanin_I40

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: Auto Hold nie działa
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Czerwiec 2020, 20:33:02 »
Witam,

czy istnieje możliwość sprawdzenia czy na wyposażeniu znajduje się AUTO HOLD - gdzie i w jaki sposób mogę to sprawdzić ?

Offline sebaf86

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Auto Hold nie działa
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopad 2020, 19:57:18 »
witam sprawdź czy masz gumowy korek który potwierdza zamknięcie maski miałem ten sam problem

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Auto Hold nie działa
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopad 2020, 11:35:51 »
U mnie też nie działa asystent ruszania pod wzniesienie i do tego tempomat. Obstawiam czujnik sprzęgła. Ale są ponoć 2. Jeden działa, bo po wciśnięciu przycisku bez sprzęgła auto nie odpala. Po wciśnięciu sprzęgła odpala. Gdzie znajdę ten drugi. Trochę tam ciasno pod spodem deski i nie mogę jakoś sam namierzyć.