Autor Wątek: [i40 VF] Precyzja pomiaru poziomu oleju za pomocą bagnetu  (Przeczytany 1808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] Precyzja pomiaru poziomu oleju za pomocą bagnetu
« dnia: 22 Styczeń 2019, 07:23:46 »
Wczoraj w ASO wymieniałem olej w silniku( z filtrem itd). Do silnika zostało wlane 5 litrów oleju. Książki  mówią że 5,3 ale 5 tez jest ok.  Po serwisie odebrałem auto ,pojechał do domu ( 7km) .Rano sprawdzam poziom oleju a na bagnecie jest około 0,5 cm powyżej poziomu maxymalnego. Dodam ze  silnik jest w bardzo dobrym stanie, wszystko działa perfect itd . Pytanie brzmi czy ten bagnet to wogóle jest precyzyjny? Jakbym dolał do 5,3 poziom byłby jeszcze większy .Wy tez mieliście podobne odczyty z bagnetu po wymianie ?

Offline grem13

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
[i40 VF] Precyzja pomiaru poziomu oleju za pomocą bagnetu
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2019, 08:06:05 »
u mnie po wlaniu 5l do silnika diesla 136km jest minimalnie nad maximum ale chyba nie az 0,5 cm. To co podaje książka 5.3l tyczy się "suchego" silnika przy wymianie zazwyczaj wchodzi mniej.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Precyzja pomiaru poziomu oleju za pomocą bagnetu
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń 2019, 08:21:31 »
Zawsze dolewam pełen baniak 5L, mam tak jak grem13, trochę nad poziom, ale dosłownie milimetr. Mechanior po spuszczeniu oleju, wymienia filtr dolewa mniej wiecej 4,5l, odpala pochodzi chwile i sprawdza poziom po czym, wlewa pozostałe 0,5 (po wlaniu 4,5 jest połowa miarki) - robi tak bo mi nie wierzy, ze równo ":piątka" wchodzi :). Być może nie wszystko dokładnie zeszło u Ciebie Venom

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] Precyzja pomiaru poziomu oleju za pomocą bagnetu
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2019, 09:00:46 »
No nie, u mniej jest to około  5mm ale może faktycznie jeszcze się nie rozprowadził chociaż wątpię. Tak czy siak dobrze że mnie podkusiło żeby sprawdzić bo gdybym to zrobił np za tydzień już byłbym w stresie ze dopalanie dpf mi dolało :-)

[ Dodano: 2019-01-23, 08:48 ]
Po dwóch dniach jazdy stan  bez zmian czyli 0,5 cm ponad max. Odciągnąć to ( jakoś )  czy zostawić jak jest ?

Offline DeBarth3z

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[i40 VF] Precyzja pomiaru poziomu oleju za pomocą bagnetu
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Styczeń 2019, 13:06:18 »
Venom 2 tyg temu wymieniałem również zalałem 5 litrów i też miałem na zimnym ponad max natomiast na rozgrzanym max, ściągnąłem  200ml teraz mam 3/4 i jestem spokojniejszy. za rok leje 4,7 - 4,8 litra będzie git. Ja ściągnąłem u mechanika natomiast kiedyś dałem rade rurką gumową  i odsysasz ustami -  rurka lepiej żeby była przezroczysta  :)

Offline tom69

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
[i40 VF] Precyzja pomiaru poziomu oleju za pomocą bagnetu
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Styczeń 2019, 19:50:21 »
hej.
Fakt, cos musi być na rzeczy.
Po kupnie i40  z salonu już miał minialnie ponad max !
Jeździłem z tym stanem (na szczęście nie podwyższył się ) aż do wymiany.
Zapowiedziałem żeby mi tyle nie lali- tak na 3/4 - (miałem swój olej).
Po zalaniu 4,8 Litra mam równo max.
Coś mnie się zdaje, że tak jak to sugeruje ktoś wcześniej, może to jest błąd wskaźnika ?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[i40 VF] Precyzja pomiaru poziomu oleju za pomocą bagnetu
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń 2019, 20:15:53 »
Cytat: "DeBarth3z"
Venom 2 tyg temu wymieniałem również zalałem 5 litrów i też miałem na zimnym ponad max natomiast na rozgrzanym max, ściągnąłem  200ml teraz mam 3/4 i jestem spokojniejszy. za rok leje 4,7 - 4,8 litra będzie git. Ja ściągnąłem u mechanika natomiast kiedyś dałem rade rurką gumową  i odsysasz ustami -  rurka lepiej żeby była przezroczysta  :)


Ej no weź, ustami  ;-) Do odsysania lepiej kupić wężyk igielitowy 4mm i w aptece strzykawkę 100ml.

Połączyłem to kawałkiem koszulki termokurczliwej bo strzykawka ma dość gruby króciec. Astrze 1.7 tym takim zestawem odsysałem

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] Precyzja pomiaru poziomu oleju za pomocą bagnetu
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Styczeń 2019, 08:43:42 »
Ja tam zawsze wlewam 4 l. i wskaźnik mam na 3/4 Zrobiłem już tak 70 tys. km. i nic się nie dzieje złego z silnikiem.