Autor Wątek: Sprzegło i 40  (Przeczytany 2124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Sprzegło i 40
« dnia: 19 Styczeń 2019, 13:08:30 »
Witam hyundai i 40 problem ze sprzegłem po dłuższej jeździe na jednym biegu sprzęgło jest miekkie i dobrze pracuje dopiero po drugim wcisnieciu
w samochodzie wymieniona pompka sprzęgła u mechanika na warsztacie nie pomoglo uklad sie zapowietrza w serwisie hyundai odpowietrzyli mowia ze ok zadnych wyciekow auto zabralem po 50 km to samo auto do serwisu stwierdzili ze poci sie regulator sprzegła wymienili i sami sie przejachali i stwierdzili ze to nie to wiec robota za darbo czesc zaplacilem ale teraz mowia ze jednak pomka sprzegla ktora byla wymieniana na zamiennik ale oczywiscie nowa
wiec zamowili  a ze 6 dni trzeba czekac bo z niemiec ma przyjsc to poczekamy i zobaczymy
wiec pytam czy ktos mial podobne obiawy i jaka byla przyczyna bo jak juz ASO Hyundai robi metoda prób i błędów to ciekawa sprawa

Offline NiGhTmAr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Sprzegło i 40
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2019, 21:37:18 »
Hyundai i40 1.6 benzyna.
Mam problem ze sprzęgłem. Jak jadę biegi wchodzą normalnie tak jak powinny ale czasami szczególnie podczas zwalniania i redukcji biegów z regóły jak jade dłuzej na jednym biegu a najczęściej na 6 pojawia sie blokada nie mogę wrzucic żadnego biegu. Strasznie ciężko    chodzi wajcha od skrzyni biegów praktycznie nie da sie jej wcisnąć w dany bieg. Zaznacze ze nie ma zgrzytów a po kilkukrotnym wciśnięciu sprzęgła problem mija. Dziwie się bo rok temu wymieniałem kpl. sprzegło na orginał. Tylko wtedy ewidentnie sprzegło chaczyło na wstecznym i czasem na 1 . Zastanawiam sie w czym jest problem , zaznacze też że od tygodnia silnik zaczołł lekko drgac , jest to wyczuwalne nawet na pedale sprzęgła gdy jest w położeniu neutrlanym (problem z drganiami prawdopodobnie jest poduszka silnika wyrobiona). Czy to może być wina samego wysprzeglika ? Dziwna sprawa bo zrobiłem dopiero 20kkm na nowym sprzęgle.I czy to możliwe że drgania  silnika mogę wpływac na prace sprzęgła ?
Po dluższej jezdzie zauwarzyłem  ze problem ten sie powtarza kiedy chce nie ma reguły , dziwne bo raz chodzi dobrze raz blokuje wrzucenie biegu i musze 2 czasami 3 razy wcisnąc sprzęgło zeby chodziło normalnie .

Offline Maroli

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Sprzegło i 40
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2023, 18:33:31 »
Witam hyundai i 40 problem ze sprzegłem po dłuższej jeździe na jednym biegu sprzęgło jest miekkie i dobrze pracuje dopiero po drugim wcisnieciu
w samochodzie wymieniona pompka sprzęgła u mechanika na warsztacie nie pomoglo uklad sie zapowietrza w serwisie hyundai odpowietrzyli mowia ze ok zadnych wyciekow auto zabralem po 50 km to samo auto do serwisu stwierdzili ze poci sie regulator sprzegła wymienili i sami sie przejachali i stwierdzili ze to nie to wiec robota za darbo czesc zaplacilem ale teraz mowia ze jednak pomka sprzegla ktora byla wymieniana na zamiennik ale oczywiscie nowa
wiec zamowili  a ze 6 dni trzeba czekac bo z niemiec ma przyjsc to poczekamy i zobaczymy
wiec pytam czy ktos mial podobne obiawy i jaka byla przyczyna bo jak juz ASO Hyundai robi metoda prób i błędów to ciekawa sprawa
Witam, czy możesz mi powiedzieć gdzie leżał problem? Borykam się z tym samym i nie wiem co jest

Offline Siara Siarzewski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Sprzegło i 40
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj 2023, 01:08:01 »
U mnie występuje problem z szarpnięciem gdy chce wrzucić drugi bieg i wciskam sprzęgło to czuć pojedyncze szarpnięcie całym autem.  Sprzęgło wraz z dwumasa zostało wymienione ale problem z szarpnięciem pozostał. Tak samo jak problem z wrzuceniem dwóch pierwszych biegów ( nie zawsze ale bardzo często muszę się siłować z dźwignią zmiany biegów)
Mieliscie podobne przypadki?