Autor Wątek: Awaria ESP, świecąca się kontrolka.  (Przeczytany 2186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Termos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Awaria ESP, świecąca się kontrolka.
« dnia: 07 Styczeń 2019, 22:58:46 »
Cześć.
[I30 GD] [1,6 CRDI, 110] Jakiś czas temu, na kokpicie pojawiła mi się kontrolka od ESP.
Zaobserwowałem, że pojawia się ona po przekroczeniu prędkości 80 km/h. Po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu silnika kontrolka się nie świeci, aż do rozpędzenia go do wspomnianej powyżej prędkości. Równocześnie z pojawieniem się wspomnianej kontrolki , zauważyłem, że auto szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu - szczególnie odczuwalne jest to na niskich biegach i dzieje się to niezależnie od tego czy kontrolka się już zaświeciła. Nie działa mi również tempomat jak i sygnalizacja zmiany biegu.

Po podłączeniu do komputera jedynym błędem jaki się pojawią jest "błąd czujnika wyłącznika sprzęgła". Idąc tym tropem, czujnik znajdujący się powyżej pedału sprzęgła został wymontowany, następnie sprawdzony - rzekomo działał natomiast dla pewności został wymieniony na nowy. Niestety problem dalej występuje. Sprawdzono też profilaktycznie wszystkie bezpieczniki. Majster numer 1 rozłożył ręce.
Z autem pojechałem do innego mechanika, który reklamuje się jako nieautoryzowany serwis i tam dowiedziałem się, że przy pedale sprzęgła są dwa czujniki. Obecnie oczekuję na ich dostawę ale trwa to już dosyć długo i zaczynam się zastanawiać czy faktycznie winne są te czujniki czy może problem leży po stronie wiązki lub jest całkiem gdzieś indziej.
Dodam, że auta nie da się uruchomić bez wciśnięcia pedała sprzęgła.
Może ktoś z was spotkał się już z takim problemem lub podpowie mi co mogę jeszcze sprawdzić. Dzięki i pozdrawiam!

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Awaria ESP, świecąca się kontrolka.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2019, 07:55:06 »
Światła stopu świeca po naciśnięciu hamulca? U mnie w tucsonie powodem był właśnie czujnik przy pedale hamulca..

Offline Termos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Awaria ESP, świecąca się kontrolka.
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2019, 18:05:26 »
W końcu doczekałem się wizyty u mechanika. Jego diagnoza okazała się celna, po wymianie "tego drugiego" czujnika wciśnięcia sprzęgła wszystkie dolegliwości jak ręką odjął. Można zamknąć temat. Dziękuję :)