Autor Wątek: Awaria zamka otwarcia pokrywy bagażnika  (Przeczytany 1389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olo1300

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Awaria zamka otwarcia pokrywy bagażnika
« dnia: 19 Grudzień 2018, 13:18:44 »
Witam, pojawił się kolejny problem. Otóż od pewnego czasu podczas otwarcia samochodu za pomocą zamka centralnego wszystkie drzwi się otwierają oprócz pokrywy bagażnika. Otworzyć zamek bagażnika mogę jedynie poprzez przytrzymanie przycisku na pilocie (tego od otwierania samego bagażnika). Jest to bardzo kłopotliwe bo na zamek pokrywy bagażnika nie działa również otwieranie za pomocą przycisku na konsoli w drzwiach (wszystkie zamki w drzwiach się otwierają oprócz tego jednego).Wykluczam przymarznięcie bo problem występuje od pewnego czasu. Wcześniej pomagało kilkukrotne otwarcie i zamknięcie drzwi i po kilku razach zamek pokrywy też się otwierał .Teraz już nie. Niestety np. siedząc w samochodzie przy włączonym silniku, aby otworzyć bagażnik muszę wyłączyć silnik i przytrzymać guzik na pilocie. Czy, ktoś z kolegów może coś podpowiedzieć?

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
Awaria zamka otwarcia pokrywy bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudzień 2018, 20:06:14 »
To tylko sugestia ale może być uszkodzona krańcówka w drzwiach od strony kierowcy lub przełamany przewód w przelotce wiązki do klapy albo drzwi.

Powodzenia

Offline olo1300

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Awaria zamka otwarcia pokrywy bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Styczeń 2020, 21:35:48 »
Sporo czasu minęło, ale usterka usunięta. Od pewnego czasu miałem problem z tylnym lewym zamkiem. Raz się zamykał, raz nie, cchrobotał. Postanowiłem go wymienić i wraz wymianą starego zamka na nowy, zaczął działać zamek bagażnika. Wszystko wróciło do normy.