Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Podświetlenie panelu klimatyzacji. Wymiana. Spo  (Przeczytany 11422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gacus2004

  • Gość
Jakie żarówki zastosowano do podświetlenia panelu sterowania klimatyzacją? Czy łatwo się wymienia? Na zdjęciu te przyciski które świecą ciemniejszym światłem w rzeczywistości są prawie niewidoczne (nie świecą), to zdjęcie trochę przekłamuje. Niby usterka błaha ,ale w nocy denerwująca.


edit: ort
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:15:34 przez Brt »

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Podświetlenie panelu klimatyzacji. Wymiana. Sposób.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec 2012, 09:18:55 »
1,2 wata zwane T5

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] Podświetlenie panelu klimatyzacji. Wymiana. Sposób.
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marzec 2012, 21:19:12 »
Teraz opiszę jak dobrać się do panelu klimatronika i jak go rozebrać.
Pierwszą czynnością jest wyciągnięcie popielniczki, po tym ujrzymy dwa wkręty widoczne na zdjęciu które okręcamy wkrętakiem krzyżakowym.
Następnie odkręcamy dwa wkręty przy zegarach:
Jeśli radio ma ramkę maskującą to demontujemy delikatnie podważając wkrętakiem,aby nie zrobić śladów. Do zdjęcia plastiku imitującego drewno musimy użyć trochę siły, jednak z wyczuciem.Jest on mocowany na rozprężne kołki które są rozmieszczone po całym obwodzie.W moim przypadku dało się to zdjąć przy pomocy dwóch energicznych szarpnięć Gdy ramka już wyskoczy należy odłączyć wszystkie kostki od przycisków.
po demontażu drewnopodobnego elementu mamy na wierzchu panel klimatronika,który ściągamy po odkręceniu czterech wkrętów i odpięciu kostek z tyłu
  Po demontażu panelu musimy dostać się do żarówek,czynimy to odkręcając krzyżakiem wkręty umieszczone dookoła obudowy,po czym otwieramy lekko podważając zaczepy

Majkel_SRS

  • Gość
[Elantra XD] Podświetlenie panelu klimatyzacji. Wymiana. Sposób.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipiec 2012, 18:40:10 »
ale te żarówki w panelu klimatronika to na pewno nie są  T5. Są sporo mniejsze i w jakimś plastikowym pierścieniu. Rozebrałem to i teraz nie wiem jakie to są żarówki jeszcze takich nie widziałem. Może ktoś wie jakie to żarówki gdzie je można dostać??

Offline BartBartez

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 317
[Elantra XD] Podświetlenie panelu klimatyzacji. Wymiana. Sposób.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lipiec 2012, 10:57:20 »
Majkel_SRS,  Ja w miejsce tych żarówek stosowałem diody 3mm po lekkim oszlifowaniu.

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] Podświetlenie panelu klimatyzacji. Wymiana. Sposób.
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipiec 2012, 22:04:54 »
Szukałem żarówek wszędzie T5 są za duże,oryginalne dostać można w serwisie.Idealnie pasują diody T3,ale trzeba je wlutować razem z rezystorami w oryginalne oprawki.Na Ebay dostałem diody oznaczone jako T3 z oprawkami,niby wszystko OK na pierwszy rzut oka,ale przy montażu okazało się że styki(blaszki) są inaczej rozmieszczone i uniemożliwiają styk z płytką klimatronika
Trochę trudności sprawiło mi usunięcie starych żarówek z oryginalnych oprawek i wlutowanie diód LED w te oprawki.No ale teraz cieszę się z kompletnego podświetlenia.

lukaszl86ldz

  • Gość
[Elantra XD] Podświetlenie panelu klimatyzacji. Wymiana. Sposób.
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpień 2012, 15:28:52 »
dobry poradnik będę musiał u ojca przeprowadzić taką operację na jesień  :-D