Forum > i20

[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.

<< < (2/29) > >>

Chris_M:
A jak długo te podniesione obroty się utrzymują?
Czy jest to w jakiś sposób uciążliwe lub stwarza jakiś problem?
Bo jeśli niedługo, to chyba głównym problemem byłaby tylko zmniejszona skuteczność hamowania silnikiem, która (w mojej ocenie) nawet bez tego w i20 jest dosyć słaba.

1krzys:
2sek max .
Mam i20 z gazem ,podasz jazdy na LPG nie zawsze złapie obroty i silnik gaśnie czasami.
 poza tym weź pod uwagę że takie niskie obroty na pewno powodują drgania silnika ,co się przełoży na szybsze zużycie poduszek silnika .

Markuss1:

--- Cytat: "1krzys" ---Na niepoprawna wartość napięcia ASO wzięlo inna i20 i stwierdzili że jest taka sama wartość czyli wporzadku .
A na stronie www w procedurze jest błąd. 😁
Jeśli chodzi o spadki obrotów jeździlem dwoma zastępczymi i20 i działo się tak samo ..
A podsumowanie ASO jest takie że nie ma błędów na komputerze więc wszystko działa poprawnie.
--- Koniec cytatu ---


Musimy dociskać ASO, to nie są normalne objawy.
Przecież to nie jest jakieś tam trzeszczenie plastików czy inna du...rela, tylko całkiem poważny objaw!
Wyższe spalanie, drgania silnika przy obrotach 500 - więc wiadomo że będą też "cierpieć" inne elementy i szybciej się zużywać...
Mam nadzieję, że prędzej czy później będzie jakaś kampania naprawcza, inaczej sobie tego nie wyobrażam  :evil:
Może wypowie się jakiś magik - mechanik tudzież elektronik i coś podpowie  :?:

de_assis:
Czytam i oczom nie wierze. Rdzewiejące klamki z młodszych roczników to jednak nic przy takich objawach jak Wy macie  :shock:

kolos:
Czołem, jutro jadę na umówioną wizytę do serwisu z objawami nieregularnych obrotów silnika. Mianowicie nie można utrzymać na biegu jałowym (luzie) 1000 obr. spadają poniżej 500 i tak na przemian 1000 do 500 i odwrotnie, przy 1500 obr są utrzymywane niestety tu wyczuwa się wibracje silnika, czuć zdecydowanie w kabinie, w trakcie jazdy podczas wyluzowania obroty opieszale spadają do 750 po czym wędrują do 2000 i tak potrafi nawet do 2 razy zanim się zatrzymam.  I20 kupiony w styczniu tego roku i nie wiem co o tym sądzić.

Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej