Autor Wątek: [Lantra J1] Chcę dołożyć centralny zamek.  (Przeczytany 3936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mlody_m

  • Gość
[Lantra J1] Chcę dołożyć centralny zamek.
« dnia: 24 Marzec 2012, 20:39:30 »
Witam,
chcę dołożyć centralny z pilota do mojej lanterki i mam pytanko czy jest siłownik w drzwiach od kierowcy czy jest to tylko sterownik i trzeba będzie dołożyć dodatkowy siłownik. Kolejne pytanko czy centralny fabrycznie jest zasilany plusem czy minusem ? Z tego co dziś zmierzyłem to jest z minusa ale zawsze mogę się mylić.
Po trzecie gdzie się podłączyć jak kupię centralkę na pilota...
Po czwarte może ktoś ma dojście do sklepu lub demontażu gdzie w miarę tanio można zakupić centralkę ? Superowo by było jak centralka była by dwu kanałowa aby podłączyć klapę bagażnika.  :mrgreen:  
Z góry dzięki za odp.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[Lantra J1] Chcę dołożyć centralny zamek.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2012, 21:28:09 »
Z tego co pamiętam to w drzwiach kierowcy nie ma siłownika, więc chyba będziesz musiał dołożyć jeszcze jeden siłownik. Ale sprawdź najpierw, u Ciebie może być inaczej choć wątpię.

Jeśli chodzi o zasilanie to zależy od tego czy chcesz otworzyć czy zamknąć. W zależności od tego czy zamykasz czy otwierasz drzwi kierowcy na siłowniki jest podawany +12V bądź -12V (niekoniecznie w takiej kolejności).

Podłączyć pod drzwi kierowcy stamtąd normalnie centralny zamek podaje sygnał po otwieraniu kluczykiem.