Autor Wątek: [Atos] Dziwny dźwięk pracy silnika  (Przeczytany 2753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skoczekx

  • Gość
Dziwny dźwięk pracy silnika
« dnia: 01 Październik 2008, 21:35:49 »
Witam. Kupiłem niedawno Atosa z 1999 roku i mam małe zastrzeżenie co do pracy jego silnika. Po zmianie biegu (niezależnie którego) i dodaniu gazu pojawia się metaliczny dźwięk, który znika przy wyższych obrotach silnika... Czy to może być zbyt luźny pasek rozrządu? Może któryś z Was też miał taki problem?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:27:41 przez Brt »

tictac

  • Gość
Dziwny dźwięk pracy silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2008, 21:50:07 »
Może wydech o coś się obija...

Witek

  • Gość
Dziwny dźwięk pracy silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Październik 2008, 22:25:50 »
Podejrzewam, że zawory są "rozregulowane". Jeśli jazda na wyższych obrotach tego nie ograniczy, zostaje wizyta w serwisie.

skoczekx

  • Gość
Dziwny dźwięk pracy silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Październik 2008, 23:18:54 »
wydech odpada. co do zaworów - muszę to sprawdzić. na wysokich obrotach silnik pracuje już normalnie, więc może niepotrzebnie dopatruje się jakiejś usterki? dzięki za szybką odpowiedź... jeśli coś jeszcze przyjdzie Wam do głowy to dajcie znać...

LeszekC

  • Gość
Dziwny dźwięk pracy silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Październik 2008, 08:33:53 »
przy jakich predkosciach zmieniasz biegi ?

wojdi666

  • Gość
Dziwny dźwięk pracy silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Październik 2008, 12:24:05 »
to moze byc tez kataliztor,ja mialem kiedys podobne objawy i okazalo sie ze katalizator sie skonczyl i brzeczy metalicznie

Witek

  • Gość
Dziwny dźwięk pracy silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Październik 2008, 12:34:41 »
Faktycznie, i przy wyższych prędkościach obrotowych jest zagłuszany - jak najbardziej.

sundance_kid

  • Gość
Dziwny dźwięk pracy silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Październik 2008, 18:02:14 »
Trochę odkopie (jako, że mój Atos wydaje z siebie mase różnych dźwięków), Dziś byłam u mechanika z tym samym objawem i u mnie powodem jest katalizator.

wojtekza1

  • Gość
dziwny dzwięk
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Październik 2008, 20:48:10 »
Witam
Miałem podobny problem przy pewnym zakresie obrotów słyszałem metaliczny dzwiek. Jak się później okazało była to metalowa osłona kolektora wydechowego. W wyniku działania rdzy śrubki pordzewiały i blacha w drgała przy pewnych obrotach.

LeszekC

  • Gość
Dziwny dźwięk pracy silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Październik 2008, 09:34:42 »
rowniez mi sie zdazylo to co u wojtekza1, podjechalem do serwisu co naprawiaja tlumiki i wywalili mi ta oslone i wszytsko dziala bez problemu z tego co wiem (nie mam juz hultaja... )

LeO

  • Gość
Dziwny dźwięk pracy silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopad 2008, 13:15:54 »
U mnie też pojawił się w pewnym momencie taki metaliczny dźwięk i idąc za Waszymi radami zszedłem do kanału. Dokładnie obejrzałem wydech - tam jest wszystko ładnie zmontowane więc wydech raczej tłuc się nie ma o co, ale mam kilka osłon (blaszanych). U mnie jedna z nich na mocowaniu (spawie) puściła - założenie metalowej obejmy rozwiązało problem bez demontażu osłony - dźwięk zanikł.

Pozdrawiam i dzięki za sugestie