Autor Wątek: I30 GD wady?  (Przeczytany 5076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline steyr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
I30 GD wady?
« dnia: 02 Grudzień 2018, 19:44:50 »
Cześć,

przymierzam się do zakupu i30 Wagon 1.6 120km z myślą pod montaż instalacji lpg. I tak, czy ten model posiada wady które wychodziły podczas eksploatacji? pozdrawiam

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
I30 GD wady?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2018, 13:01:39 »
jak dla mnie bardzo mało awaryjny samochód oprócz wymiany tarcz i klocków oraz oleju co 10 tyś. to nie robiłem nic przy samochodzie.

Offline steyr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
I30 GD wady?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2018, 13:17:20 »
A jak jest z wykończeniem, plastikami? Auto nie ma słabych punktów, typu problem z przekładniami kierowniczymi i itp? Pytam bo żona ma i20 z 2009r, i tam były problemy z przekładniami, plastiki też są przeciętnej jakości.

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
I30 GD wady?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudzień 2018, 14:20:39 »
moja żona jeździ od 4 lat i pod maskę nie zaglądałem tak jak wspomniałem olej i nic więcej.
Druga sprawa zależy od kogo kupisz samochód i jak ktoś jeździł wcześniej.
Plastiki nie trzeszczą nic się nie łuszczy ja absolutnie nie mogę na ten samochód złego słowa powiedzieć.

Offline OLI

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
I30 GD wady?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudzień 2018, 16:03:56 »
Co auto to inna historia
100 tys przebiegu 1,4 silnik 2013r robiłem klocki, sprzęgło + skrzynia, zegary np mi zgasły i to chyba tyle z usterek. Może dodam ze zapieka się ręczny w moim egzemplarzu no i podłogę trzeba było zakonserwować. Wygłuszeniowo bez szału a co do tych plastików to czasem cos zatrzeszczy ale bez tragdii

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
I30 GD wady?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudzień 2018, 20:29:14 »
Samochód w dokładnie takiej konfiguracji, jakiej Ty planujesz zakupić użytkuję już od 2,5 roku. Kupiłem z drugiej ręki. Na razie nic się nie działo, z jednym wyjątkiem. Temat był tu na forum poruszany. Chodzi o pocenie się na styku silnika i skrzyni. Mnie tę usterkę usunięto w ramach gwarancji i już od 1,5 roku jeżdżę bez nawrotów tej przypadłości. Wymieniono jakieś uszczelniacze i sprzęgło.
Właściwie dla mnie auto ma dużo zalet: silnik jest OK (dość przyzwoicie ciągnie od dołu jak na wolnossący, np. w porównaniu do Toyotowskiego sillnika 1.6 o podobnych parametrach), elementy obsługowe pracują lekko i pewnie (pedały, dźwignia zmiany biegów), ergonomia jest OK (mnie fotele bardzo przypadły do gustu), nie ma problemów z elektryką (wcześniej miałem Punto i ciągły problem z migaczami), jest sporo miejsca - zarówno z przodu, jak i z tyłu (w bagażniku też OK), hamulce są jak najbardziej przyzwoite, bardzo dobry promień zawracania (auto zwinne jak na e gabaryty, wystarczająco duże lusterka, nawiew działa skutecznie (klima ładnie odparowywuje i w lecie dobrze chłodzi), nagrzewanie jest dość szybkie, oczywiście sam wygląd jest atrakcyjny, ale to kwestia gustu.
Wady raczej mało dające się we znaki: zbyt jasno świecące w nocy radio (da się wygasić, ale jest to upierdliwe), jedno pokrętło radia dość oddalone od kierowcy (jedyny problem natury ergonomicznej), słabo działające w zimie siłowniki klapy, takie przeciętne światła (fajnie wyglądają, ale czy dobrze świecą?), okazjonalnie hacząca 1, troszkę dla mnie za bardzo wspomagany układ kierowniczy.
Ogólnie polecam samochód. Nigdy mnie nie zawiódł, zawsze odpala od tych 2,5 roku. Silnik pracuje cicho i równo. Jest wygodny - twardość zawieszenia średnia - nie sportowy ani zbyt sprężysty. Prowadzenie jest przyjemnie - wszystko chodzi lekko, fajnie przyspiesza, sprawnie hamuje, dobrze skręca. Polecam :-D

Offline steyr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
I30 GD wady?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Grudzień 2018, 22:32:36 »
Dziękuje za wyczerpujące informacje. A jakie macie przebiegi? Zastanawiam się w kwestii luzu zaworowego, przechodził ktoś już regulację?

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
I30 GD wady?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudzień 2018, 22:54:07 »
Ja mam ponad 70 000. Kupiłem, jak auto miało ok. 42 tys. Na razie się nie interesowałem regulacją.

Offline steyr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
I30 GD wady?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Grudzień 2018, 06:29:41 »
A jak jest z korozją w tym aucie, są jakieś newralgiczne punkty?

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
I30 GD wady?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Grudzień 2018, 08:45:04 »
Jak kupowałem, to mówiono mi, żeby sprawdzić dolną krawędź klapy, bo lubi rdzewieć. Piszę ponoć, bo u mnie taki problem nie występuje.

Offline steyr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
I30 GD wady?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Grudzień 2018, 09:08:01 »
Czytałem że problem korozji dotyczył 1 generacji I30. Właśnie się spóźniłem z jednym ogłoszeniem, 1 właściciel auto wystawione wczoraj po 22 dzwonię dziś po 8 rano żeby człowieka nie denerwować a ten mi mówi że sprzedane :mrgreen:

Offline william7

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
I30 GD wady?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Grudzień 2018, 01:47:22 »
Korozja rantu wewnętrznego klapy bagażnika mam u siebie - rocznik 2013.
Plastiki w srodku skrzypią u mnie.

Offline Krzysiek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
I30 GD wady?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Grudzień 2018, 06:23:27 »
Problem ze sprzęgłem w jednym 2012 i drugim 2015 jak zimny to przy ruszaniu dziwnie chalasowalo ale nigdy nie wymieniałem bo nie przeszkadzało mi a tak po za tym żadnych problemów

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
I30 GD wady?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Grudzień 2018, 07:13:28 »
Stwierdzone wady po dwóch latach:
- pocenie się miski olejowej - błąd montażu w fabryce - naprawione w ramach gwarancji
- minimalny luz na przekładni kierowniczej i od czasu do czasu stuk przy skręcie
- trzeszczące plastiki/klapa gdzieś z tyłu - serwis nie może się z tym uporać
- duża korozja układu wydechowego
- radio, tak jak ktoś wspomniał wyżej, zbyt mocno podświetlone w nocy (brak regulacji)
- wygłuszenie kiepski, zwłaszcza z tyłu

Adrian

  • Gość
I30 GD wady?
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Grudzień 2018, 15:56:54 »
Mam wersję kombi z takim silnikiem, przebieg aktualnie 145 tys. km. Wady zauważone przy oględzinach kilku pojazdów przed zakupem:
- czujniki cofania potrafią ciągle pokazywać przeszkodę (wymiana banalna),
- sterowanie w kierownicy poziomem głośności, wciskam "+" a poziom dźwięku maleje, problem występuje sporadycznie, jak będzie trwale to rozbiorę i wyczyszczę styki,
- przetarcia szarych plastików w dolnej części kierownicy, mieszka dźwigni zmiany biegów, boków siedzenia kierowcy,
- wyślizgana kierownica,
- podczas jazdy słychać stuki choć brak luzów w zawieszeniu - kiepskie wygłuszenie
- mogą występować wycieki w okolicy pokrywy zaworów, obudowy rozrządu, czujnika położenia wału lub poziomu oleju,
- 1,6 do kombi trochę mało jeśli chcesz wyprzedać komfortowo,
- opony dawane przez producenta nie nadają się dojazdy powyżej 50km/h,
- luźny pedał sprzęgła (wytarty tłoczek pompki sprzęgła),
- w egzemplarzach po stłuczkach centralny zamek i alarm potrafią nie działać,
- luz na kierownicy,
- plastiki trzeszczą,
- odpadają stopery od rolety bagażnika,
- zacierający się mechanizm ręcznego, w efekcie po zwolnieniu dźwigni ręcznego klocki nie odpuszczają,

mimo tych wad/cech kupiłbym jeszcze raz.