Autor Wątek: Doświetlanie zakrętów  (Przeczytany 4089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sqbaniec

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Doświetlanie zakrętów
« dnia: 20 Listopad 2018, 16:17:02 »
Witam,
Wydaje mi się, że nie ma jeszcze takiego tematu. W moim i30 z 2013 r. mam statyczne doświetlanie zakrętów z użyciem świateł przeciwmgielnych. Już kiedy kupiłem samochód ok. pół roku temu, działała tylko lewa strona. Natomiast ostatnio również ona odmówiła współpracy. Czy to może być jakiś bezpiecznik, czy może raczej coś grubszego?
Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Offline Wlodek68

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2018, 21:09:10 »
zakładam, że żarówki sprawdziłeś. Ja po zakupie dowiedziałem się z VIN, ze mam doświetlanie, bo nie działało. Wymieniłem dwie żarówki (H7) i od pół roku działają bez zarzutu.

[ Dodano: 2018-11-20, 21:11 ]
Sorki, nie doczytałem. W moim z 2013 doświetlanie jest w lampie głównej. Ale zacząłbym od żarówek :-)

Offline Sqbaniec

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2018, 09:48:19 »
Żarówki są na bank sprawne, bo przeciwmgielne działają 😊 więc to nie tj

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad 2018, 12:17:41 »
Cytat: "Wlodek68"
zakładam, że żarówki sprawdziłeś. Ja po zakupie dowiedziałem się z VIN, ze mam doświetlanie, bo nie działało. Wymieniłem dwie żarówki (H7) i od pół roku działają bez zarzutu.

[ Dodano: 2018-11-20, 21:11 ]
Sorki, nie doczytałem. W moim z 2013 doświetlanie jest w lampie głównej. Ale zacząłbym od żarówek :-)


Kolego, pod jaką nazwą występuje funkcja doświetlania zakrętów po wpisaniu numeru VIN na stronie https://hyundai.afora.ru? Czy sprawdzałeś to gdzieś indziej? Z angielskiego najczęściej jest to termin: cornering lights. W przypadku mojego egzemplarza nie mam nic takiego w wyszczególnieniu. Nie wiem, czy znaczy to, że nie mam tej funkcji czy też nazywa się jakoś inaczej.

Offline kabanos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopad 2018, 08:47:35 »
Mam podobny problem. Działa prawa strona, a lewa nie. Żarówki sprawne. Co może być przyczyną? Hultaj z 2015 roku.

Offline Andreas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
Doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudzień 2018, 11:23:47 »
troche wiedzy
1 - reflektor i swiatla przeciw mglowe swiaca prosto
2 - swiatla przeciw mglowe maja dodana 2 zarowke ( pelnia role doswietlania zakretu)
     a - odpowiednie uksztaltowanie zwierciadla poszerza wiazke swiatla na pobocze
3 - reflektory z doswietleniem statycznym ( 3 zarowka )
4 -  reflektory z doswietleniem dynamiczym ( ruchome w poziomie )

Offline Wlodek68

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Grudzień 2018, 22:25:06 »
Cytat: "lukasz536"
Cytat: "Wlodek68"
zakładam, że żarówki sprawdziłeś. Ja po zakupie dowiedziałem się z VIN, ze mam doświetlanie, bo nie działało. Wymieniłem dwie żarówki (H7) i od pół roku działają bez zarzutu.

[ Dodano: 2018-11-20, 21:11 ]
Sorki, nie doczytałem. W moim z 2013 doświetlanie jest w lampie głównej. Ale zacząłbym od żarówek :-)


Kolego, pod jaką nazwą występuje funkcja doświetlania zakrętów po wpisaniu numeru VIN na stronie https://hyundai.afora.ru? Czy sprawdzałeś to gdzieś indziej? Z angielskiego najczęściej jest to termin: cornering lights. W przypadku mojego egzemplarza nie mam nic takiego w wyszczególnieniu. Nie wiem, czy znaczy to, że nie mam tej funkcji czy też nazywa się jakoś inaczej.


funkcję doświetlania w lampie znalazłem dzięki postowi kolegi kosmos2011.
"Trzeba kliknąć na numer 92101A to podświetlą się numery rodzaju lamp z opisem z prawej strony: MFR STATIC oznacza statyczne doświetlanie, a ADAPTIVE FR LIGHT SYSTEM oznacza to "dynamiczne doświetlanie. "

Offline kabanos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Grudzień 2018, 09:12:17 »
Cytat: "Andreas"
troche wiedzy
1 - reflektor i swiatla przeciw mglowe swiaca prosto
2 - swiatla przeciw mglowe maja dodana 2 zarowke ( pelnia role doswietlania zakretu)
     a - odpowiednie uksztaltowanie zwierciadla poszerza wiazke swiatla na pobocze
3 - reflektory z doswietleniem statycznym ( 3 zarowka )
4 -  reflektory z doswietleniem dynamiczym ( ruchome w poziomie )


Sprawa się wyjaśniła. Faktycznie jest druga żarówka i ona była walnięta. Dziękuję :)