Autor Wątek: [i40 VF] Zacięcie klapki wlewu paliwa  (Przeczytany 2007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] Zacięcie klapki wlewu paliwa
« dnia: 18 Listopad 2018, 16:42:10 »
Witajcie,
Dziś w swoim kombi usłyszałem jakieś dziwne drżenie/wibracje podczas otwierania/zamykania auta. Okazało się, że to klapka wlewu paliwa. Chciałem klapkę otworzyć, ale niestety. To drżenie to zapewne zamek, który próbuje otworzyć/zamknąć.

Szukałem jakiegoś dojścia od wnętrza auta żeby awaryjnie otworzyć klapkę, ale zima. Zdjąłem lampę, ale niestety nie ma tam nic to mogłoby pomóc w otwarciu awaryjnym.

Czy ktoś wie jak do tego podejść?

Offline Actrox

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[i40 VF] Zacięcie klapki wlewu paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2018, 17:21:51 »
czesc jestem tu  od dzisiaj i mam i40 od niecalego miesiaca moja klamka otwierana jest na docisk reka przy otwartym aucie nie elektrycznie a ty masz elektrycznie?

[ Dodano: 2018-11-18, 17:22 ]
nie klamka tylko klapka

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] Zacięcie klapki wlewu paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2018, 18:03:45 »
Klapkę otwiera się ręcznie, ale pod warunkiem, że zostanie otwarty centralny zamek. Centralny jest elektryczny i blokuje/odblokowuje klapkę wlewu. Potrzebne to jest, aby nikt Ci nie ukradł paliwa.

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] Zacięcie klapki wlewu paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudzień 2018, 23:35:03 »
Klapka odblokowana...  a tu droga do celu:
1. rozebrałem wnętrze bagażnika z lewej strony - fotka w załączeniu;
2. zacząłem szukać jakiejś linki do awaryjnego otwarcie klapki, ale niestety nic takiego nie ma;
3. wymacałem ręką centralny zamek od klapki oraz wlew - fotka robiona ze środka bagażnika w załączeniu - to zielone to kabel zasilający centralny zamek.
4. przyczyną zacięcia był właśnie centralny zamek, który nie cofał bolca. Odłączyłem zielony kabel, ale nic to nie dało - fota w załączeniu. Podłączyłem ponownie i niestety zamek bzyczy i wibruje, ale bolca nie cofa.
5. wkurzyłem się, że nie mogłem nic w środku znaleźć, aby otworzyć klapkę, więc ją na siłę otworzyłem. Na szczęście nic nie uszkodziłem.

Wniosek:
1. Klapka otwiera się i zamyka, ale musiałem odłączyć centralny zamek, bo bolca nie cofał.
2. Nie mam pojęcia jak odkręcić centralny zamek, aby go wymienić. Może ktoś coś będzie umiał podpowiedzieć.