Autor Wątek: [i40 VF] Problem z alarmem  (Przeczytany 1769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[i40 VF] Problem z alarmem
« dnia: 09 Listopad 2018, 10:49:48 »
Witam .Przegladajac  forum nie znalazlem odpowiedzi na moj problem dotyczacy alarmu. Zauwazylem ze prawdopodobnie w moim aucie przestal dzialac . Nie swieci sie kontrolka na podsufitce , gdy zamkne auto przy otwartych oknach i po chwili wkladajac reke, glowe czy cokolwiek alarm nie "wyje ". Mial ktos taki przypadek ??Czy moze alarm ma jakies inne zasilanie i bateria padla ?
 Wiem ze temat alarmu to "tabu" ze wzgledu na potencjalnych zlodziei ale jezeli ktos spotkal sie z takim problemem lub wie jak go usunac prosze o wiadomosc prywatna.
Dodam ze auto jest 6-letnie. Kupujac je od dilera Hyundaia dostalem niby rok gwarancji ale kiedy ten problem zglaszalem diler wypial sie i powiedzial ze gwarancje dostalem na usterki mechaniczne :-)
Pozdrawiam

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Problem z alarmem
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2018, 21:14:40 »
Oryginalny alarm w i40 nie zawyje jak ktoś zostanie w samochodzie - nie ma czujek ruchu. Zamknij się od srodka, spróbuj wyjść - powinien się załaczyć

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[i40 VF] Problem z alarmem
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2018, 09:51:07 »
Niestety ale  to nie dziala.....Po zamknieciu sie w samochodzie nawet  drzwi otworzyc nie moge ...

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Problem z alarmem
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopad 2018, 15:08:22 »
Hmm..ja jakoś to sprawdzałem. Generalnie alarm jest na otwarcie drzwi, maski i tylnej klapy. Może będąc w środku maskę otwórz, albo odblokuj przyciskiem drzwi..

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Problem z alarmem
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2018, 18:55:17 »
zamknij samochód i otwórz samochód z kluczyka mechanicznie i alarm zawyje

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[i40 VF] Problem z alarmem
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2018, 10:30:38 »
Niestety panowie zaden z powyzszych sposobow nie dziala.Auto zapewne ma czujnik ruchu poniewaz jak dobrze pamietam  w czasie upalnych dni zostawialem auto z uchylonymi szybami i niekiedy zapominalem deaktywowac alarm przyciskiem na podsufitce i wtedy alarm " wyl".Dlatego pytalem czy alarm posiada jakies inne dodatkowe  zrodlo zasilania bo byc moze bateria padla . Dodaje foto tego tego wylacznika - u mnie  ta dioda sie nie swieci

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Problem z alarmem
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopad 2018, 12:05:29 »
A to widzisz, ja takiego bajera nie mam :)

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Problem z alarmem
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad 2018, 12:12:35 »
ci diabeł ja takiego tez nie mam. Chyba wizyta u jakiegoś speca od alarmów ci została. Albo jeszcze po bezpiecznikach patrzeć.