Autor Wątek: Drgania (stuki) na pedale gazu i hamulca.  (Przeczytany 2557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Drgania (stuki) na pedale gazu i hamulca.
« dnia: 08 Listopad 2018, 22:05:52 »
Witam.
Od momentu demontażu i ponownym założeniu DPF mam problem- pojawiły się dziwne stuki, drgania na pedale hamulca i gazu (skrzynia automatyczna). Dodam że wcześniej wymieniona była poduszka skrzyni biegów (nowy oryginał). Dodatkowo na przedni zderzak przechodzą stosunkowo mocne wibracje. Dzisiaj rozebrałem pół samochodu żeby znaleść przyczynę ale niestety nie udało mi się.
Czy ktoś z was ma jakiś pomysł co może być przyczyną?
Czy jest możliwe żeby poduszka skrzyni biegów była zbyt mocno dokręcona?

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
Drgania (stuki) na pedale gazu i hamulca.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad 2018, 11:53:51 »
Sprawdzaj poduszkę skrzyni i ewentualnie silnika...
Ja obecnie walczę z wibracjami i buczeniem, ale mój jest w manualu... po podmianie poduszki nastąpiły zmiany zakresów obrotów w których słychać buczenie i czuć wibracje...

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Drgania (stuki) na pedale gazu i hamulca.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad 2018, 18:08:55 »
Poduszkę skrzyni mam założoną nową. Zastanawia mnie jedna rzecz, na przedni zderzak przenoszą się wibracje, czyli jedna z części silnika musi ewidentnie przenosić drgania. Dodatkowo zauważyłem że drgania nasilają się stojąc na wzniesieniu silnikiem w dół. Te drgania na pedały raz są, raz nie.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Drgania (stuki) na pedale gazu i hamulca.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2018, 13:54:50 »
Najprawdopodobniej przyczyną drgań jest zużyte koło pasowe wału korbowego. Czy ktoś z was wymieniał ten element?

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
Drgania (stuki) na pedale gazu i hamulca.
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2019, 12:43:16 »
Pajaro rozwiazales problem z tymi wibracjami? Tez mam takie od pewnego czasu.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Drgania (stuki) na pedale gazu i hamulca.
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Styczeń 2019, 07:24:31 »
arti_100, na chwilę obecną odpuściłem temat. Rozmawiałem z innym użytkownikiem i40 który miał podobne objawy i u niego winowajcą było koła pasowe wału. Wymieniał je w 2 letnim egzemplarzu po 90 tys km  :-/ Jest to element który między innymi tłumi drgania z silnika i niestety szybko pada w i40. Jednym z objawów które daje to koło to charakterystyczny stukot który często jest mylony z padającym rozrządem. Mój mechanik zdjął pasek klinowy i mówił że wibracje ustały. Jakie masz dokładnie objawy? Drgania na wszystkich pedałach? Tylko przy dodawaniu gazu czy cały czas? Odezwij się do mnie na priv

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
Drgania (stuki) na pedale gazu i hamulca.
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń 2019, 11:14:50 »
Ja mam drgania tylko na pedale hamulca i tylko gdy silnik nie jest dobrze rozgrzany. Po odpaleniu zimnego silnika drgania są przez chwile, potem na chwile ostają i zaraz znowu powracają. Patrzyłem na to kolo pasowe podczas pracy i widać ze ma wibracje. W dniu dzisiejszym wymienię je i dam znać czy pomogło. PS. trochę się natrudziłem żeby dostać odpowiednie kolo pasowe w rozsądnej cenie (do diesla jest cale wypełnione w środku a do benzyny to z prześwitami). Numer: OEN 231242A801

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Drgania (stuki) na pedale gazu i hamulca.
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Styczeń 2019, 07:26:02 »
arti_100, czekam z niecierpliwością na efekty. Kupiłeś nowe koło czy używane? Z tego co sprawdziłem to koła z prześwitem montują do tych silników w innych modelach, ale boje się zaryzykować i zamienić. Ja namierzyłem nowy oryginał za 550 zł. Wysłałem Ci wiadomość na priv odezwij się do mnie.

Offline mariusz00-82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
Drgania (stuki) na pedale gazu i hamulca.
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Listopad 2019, 18:20:20 »
Cytat: "arti_100"
Ja mam drgania tylko na pedale hamulca i tylko gdy silnik nie jest dobrze rozgrzany. Po odpaleniu zimnego silnika drgania są przez chwile, potem na chwile ostają i zaraz znowu powracają. Patrzyłem na to kolo pasowe podczas pracy i widać ze ma wibracje. W dniu dzisiejszym wymienię je i dam znać czy pomogło. PS. trochę się natrudziłem żeby dostać odpowiednie kolo pasowe w rozsądnej cenie (do diesla jest cale wypełnione w środku a do benzyny to z prześwitami). Numer: OEN 231242A801


witam i jak po wyminie tego koła wibracje ustały??