Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Brak ogrzewania tylnej szyby - gdzie szukać przekaź  (Przeczytany 9230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dobry

  • Gość
Witajcie,

w moim i20 nie działa ogrzewanie tylnej szyby, przekaźnik niby słychać jak się włącza ale ogrzewania jak nie było tak nie ma. Gdzie znajduje się ten przekaźnik i jak się do niego ewentualnie dostać? Jaki bezpiecznik odpowiada za ogrzewanie?

Z góry dzięki za pomoc,
Dobry
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:54:15 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] Brak ogrzewania tylnej szyby - gdzie szukać przekaźnika?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec 2016, 21:54:08 »
Zmień silnik w profilu.

Czy działa podgrzewanie lusterek bo jest na jednym przekaźniku i bezpieczniku z podgrzewaną tylną szybą.



Bezpiecznik jest w skrzynce w komorze silnika.



Przekaźnik jest na odwrocie płytki z bezpiecznikami w kabinie.



Sprawdź gumowy przepust między nadwoziem, a tylną klapą może tam coś się przetarło.


Dobry

  • Gość
[i20 PB] Brak ogrzewania tylnej szyby - gdzie szukać przekaźnika?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpień 2016, 21:58:06 »
Dzięki kolego!

Rozebrałem plastikową osłonę klapy bagażnika i okazało się, że jedna wtyczka luźno zwisała. Nie była podłączona do styku przy szybie. Po podłączeniu wszystko działa. Takiej "usterki" się nie spodziewałem, bo styk nie wyglądał na użyty, żadnego zarysowania. Jakby przy montażu nie przypięli :-D

Offline pastrana19999

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i20 PB] Brak ogrzewania tylnej szyby - gdzie szukać przekaźnika?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń 2019, 15:12:47 »
Witam Jestem Uzytkownikiem i20 2009r w Crdi 1.4 ,mam problem z podgrzewaniem tylnej szyby. Mianowicie zaczne od poczatku co i jak ,zacząlem od sprawdzenia bezpiecznikow i przelotki przewodow w klapie, co zauwazylem byl lutowany bezpiecznik w komorze silnika od podgrzewania szyby,caly czas brak napiecia na wyjsciu szyby, przelacznik szyby nie swieci sie przy wlaczaniu tez nie slychac zadnego przekaznika .Wziąlem sie za rozbiorke panelu przyciskow wlacznik sprawny, pozniej wyciąlem obudowe przekaznika szyby w skrzynce bezpiecznikow ,gdy wciskam przekaznik recznie pojawia sie napiecie na klapie oraz wlacznik zapala sie .Teraz pytanie co moge jeszcze sprawdzic lub zakupic by bylo sterowanie przekaznika ,czy z wlacznika sygnal idzie na skrzynke BCM ? i dopiero  BCM wysyla sygnal na przekaznik ?. Bardzo prosze o jaka kolwiek pomoc Dzieki . :-)

Offline pastrana19999

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i20 PB] Brak ogrzewania tylnej szyby - gdzie szukać przekaźnika?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Październik 2019, 21:20:09 »
Sprawa rozwiazana ,winny byl BCM.