Autor Wątek: [i20 GB] [i20 GB] Czujniki ciśnienia w oponach  (Przeczytany 5735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemyslav

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[i20 GB] Czujniki ciśnienia w oponach
« dnia: 07 Listopad 2018, 13:53:17 »
Witajcie wszyscy. Planuję zakup nowego Hyundai i20 2018 lub 2019 rocznik. Mam pytania odnośnie czujników powietrza w kołach. Może będziecie w stanie rozwiązać moje dylematy:
1. Jaki system jest stosowany - bezpośredni, pośredni. Czy czujniki są w oponach przy wentylu, czy w feldze?
2. Preferuję taką zmianę sezonową, ze przerzucam komplet kół (opon i felg) na zimę i wiosnę. Czyli 8 felg 8 opon. Dajmy na to w salonie dostanę tylko jeden komplet opon zimowych i felg. Jeśli chciałbym dokupić dodatkowe felgi i opony na inny sezon, to czy muszę czujniki kupić oryginalne dla hyundai, czy mogą być inne?
3. Jak jest z programowaniem - dajmy na to przerzucam komplet kół wiosna / zima, czy czujniki same się zaprogramują po przejechaniu odcinka drogi. Czy trzeba w ASO?

Dziękuję za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:54:01 przez Brt »

Offline kolos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[i20 PB] Czujniki ciśnienia w oponach
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2019, 18:26:50 »
Zmieniłem opony w sezonie zima 2019 i w kwietniu tego samego roku na letnie żadnego problemu. A system ciśnienia w oponach działa na zasadzie liczenia odrotów koła.

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 PB] Czujniki ciśnienia w oponach
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Październik 2019, 18:30:38 »
Czyli nie ma czujnika ciśnienia?
A system wykryje jak będzie znaczny ubytek powietrza i zapali kontrolę?
Dobrze wnioskuję?

Offline kaslawek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[i20 PB] Czujniki ciśnienia w oponach
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Październik 2019, 20:31:16 »
W nowych Hyundaiach są czujniki powietrza - system wykorzystuje czujniki TPMS, a nie liczy obroty kół.

Offline zita

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[i20 PB] Czujniki ciśnienia w oponach
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2019, 11:53:43 »
Są montowane razem z wentylem,nie potrzeba programować.Nie są przypisane do żadnego koła.Można tanio kupić na Aliexpres.

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 PB] Czujniki ciśnienia w oponach
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik 2019, 19:15:08 »
Czyli zmieniając opony na zimowe nic nie trzeba ustawiać?
A czujniki są zamontowane na feldze?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[i20 PB] Czujniki ciśnienia w oponach
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Październik 2019, 19:25:30 »
Zmienisz opony będzie świeciła się kontrolka TMPS. Po przejechaniu ok 300-500m zgaśnie. Bynajmniej tak mam w ix20.

Offline kolos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[i20 PB] Czujniki ciśnienia w oponach
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Październik 2019, 23:50:14 »
Czołem, jestem właśnie po zmianie na zimowe. Miałem zamiar kupić felgi i założyć nowe opony i mieć taki zestaw, nic bardziej  mylnego. Okazało się że w moim modelu ubytek powietrza jest kontrolowany przez czujniki i również przez obroty ABS. Sprawdziłem to przez wypuszczenie powietrza co potwierdziło się zapaleniem kontrolki, po dopompowaniu kontrolka zgasła po przejechaniu paru kilometrów.
W moim modelu nie ma na pulpicie informacji o każdym kole z osobna tylko jedna kontrolka pomarańczowa.
Przekonać się można najlepiej przez wypuszczenie powietrza, pamiętając o włączeniu zapłonu.
Wulkanizator zaproponował nowe czujniki 160,- za jeden.
Zostaje przy zmianie opon.
Jak ktoś ma zamiar zmienić felgi będzie palić się kontrolka i to wszystko.
Czołem.