Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Praca układu chłodzenia  (Przeczytany 1547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arcanV

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i20 PB] Praca układu chłodzenia
« dnia: 21 Październik 2018, 16:23:43 »
Moje pytanie głównie dotyczy wentylatora, mam samochód od roku i nigdy mnie się nie włączył. Nie jeżdże duzo w mieście, nie stoje w korkach, nie jezdze dużo na 1 biegu. Temperatura zawsze dochodzi do około 80 stopni i taj już zostaje przez cały czas. Moje trasy to dość przelotowe odcinki na 5 biegu, więc nigdy nie miałem stania w korkach czy na światłach, lecz nigdy nie słyszałem pracy wentylatora. Rozmawiałem z mechanikiem podczas wymiany oleju, rzucił okiem na termostat lecz powiedział, że według niego wszystko jest okej. Ale sam przyznał, że był zdziwiony. Codziennie robię krótkie trasy, beż żadnych utrudnień ani przestojów, nawet w upalne dni stojąc parę minut na światłach czy przed rondem temperatura nie wzrosła do linii 90 stopni. Czasami nawet ruszam z drugiego biegu, czy jest możliwe, że ta temperatura jest naprawdę na tak optymalnym poziomie?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:46:22 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
[i20 PB] Praca układu chłodzenia
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Październik 2018, 19:52:39 »
Na wskaźnik lepiej do końca nie patrzeć. Może i20 ma wydajną chłodnicę ale na postoju powinien wentylator się włączyć nawet po jakimś czasie. Lepiej sprawdzić to dokładnie bo przegrzanie silnika skutkuje potem braniem oleju itp.
W getzie dość szybko się włącza wentylator ale mam mniejszą chłodnicę w wersji z klimą.

Offline lookser

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[i20 PB] Praca układu chłodzenia
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2018, 17:02:03 »
Jak się nie podnosi temperatura to ok

Offline Sezostris

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i20 PB] Praca układu chłodzenia
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Październik 2018, 07:13:48 »
:mrgreen:
Opisywałem dokładnie ten sam "problem" kilka tygodni temu - zawsze warto przejrzeć forum przed zamieszczeniem nowego postu :idea:

Nic nie bój kolego ...ten typ tak ma. Jeżeli chcesz się upewnić czy wentylator się załącza to przegazuj ciepły silnik do 3 tyś. obrotów przez chwilę i zerknij pod maskę - wentylator pracuje bardzo cicho.

Pozdrwiam