Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Dziwne zachowanie w trakcie jazdy  (Przeczytany 2002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Dziwne zachowanie w trakcie jazdy
« dnia: 10 Październik 2018, 12:34:05 »
Mam problem z moją elą. Po wymianie sanek auto zaczęło bardzo dziwnie się zachowywać. Jak jedzie się dosyć wolno to widać jak przód auta jeździł na boki prawo-lewo. Do tego słychać dziwny stukot z okolic lewego przodu tak jakby opona była krzywa. Częstotliwość stukotu nasila się wraz z prędkością. Do tego wali kierownica na boki. Przy większej prędkości częstotliwość się zwiększa i staje się mniej wyczuwalne. Do tego przy hamowaniu odgłos stukania jakby się zmniejszał. Wymieniony został już przegub i tarcze z klockami. Wiem, że mam do wymiany tylne amory, ale takiego efektu by nie dawały żeby auto na boki jeździło. Nie wiem co to może być. Zbieżność? Felga? Opony? Coś innego?
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2020, 12:57:26 przez Brt »

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[Elantra XD] Dziwne zachowanie w trakcie jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2018, 17:25:54 »
gumy sanek? gumy obejm przekładni?

jak przed wymianą było ok. to trzeba szukać w tym co grzebane było

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Dziwne zachowanie w trakcie jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2018, 11:07:21 »
Dziwne kiwanie na boki to efekt dwóch przyczyn: walniętego amorka z tyłu i bulwiastej opony. Zamiana koła przód-tył dała taki efekt, że teraz chodzi na boki tył. Czekam z wymianą opon jak się chłodniej zrobi, bo mi nowych zimowek szkoda.