Autor Wątek: [Getz] [Getz] Niedziałający klakson i wycieraczki na pierwszej pręd  (Przeczytany 2624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ehhe

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[Getz] Niedziałający klakson i wycieraczki na pierwszej pręd
« dnia: 07 Październik 2018, 11:31:31 »
Mam dwa problemy - tak jak w temacie - co ciekawe nie zawsze się one pojawiają.

1. Klakson - czasem działa, czasem nie.

2. Wycieraczki przednie - po uruchomieniu spryskiwacza nie zadziałają automatycznie. Kiedy potrzebuję pojedynczego przetarcia, muszę przytrzymać manetkę przez kilka sekund, bo w momencie kiedy ją puszczę to wycieraczki zatrzymują się w miejscu, np. na środku szyby. Nie działają też w ogóle na pierwszej prędkości - na drugiej i trzeciej owszem.

Jakie mogą być przyczyny oraz ile mniej więcej może kosztować naprawa tych elementów?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:27:47 przez Brt »

Offline Yeti1989

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
[Getz] Niedziałający klakson i wycieraczki na pierwszej prędkości
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2018, 07:55:13 »
Zawsze bym zaczynal od bezpieczników i zobaczył czy czasem nie są nadpalione bo to jest najmniej pracy. Jednak wszystko wskazuje na przełacznik zespolony pod kierownicą. Zdemontuj kierownicę i pod poduszką o ile pamiętam jest wtyczka od klaksonu. Obejrzyj w jakim jest stanie. Pod taśmą poduszki jak ją zdejmiesz są przełączniki zespolone. Ogólnie to jest tania rzecz i poszukałbym uzywki i podmienił.





Przykład:

Allegro

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 88
[Getz] Niedziałający klakson i wycieraczki na pierwszej prędkości
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2018, 14:38:51 »
Dorzucę swoje trzy grosze ;)
Do wymiany przełącznika zespolonego wycieraczek nie trzeba zdejmować airbag ani kierownicy. Wystarczy obracać kierownicą o 90 stopni żeby pokazały się 2 wkręty - z lewej i prawej, trzymające plastikową osłonę kolumny. Wykręcić, potem odkręcić wkręt trzymający przełącznik od dołu (pod kolumną) . Osłonę kolumny zdjąć lekko ciągnąc (ma zatrzaski) - kierownica nadal pozostaje zamontowana. Potem wystarczy zwolnić zatrzask, który trzyma przełącznik zespolony, wypiąć wtyczkę i gotowe.
Wiem, bo wymieniałem w ten sposób :)

Offline krzychu3456

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: [Getz] Niedziałający klakson i wycieraczki na pierwszej pręd
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Październik 2021, 20:33:38 »
Odgrzeję kotleta.

Również nie działają moje wycieraczki na pierwszym stopniu regulowanym 2 i 3 pozycja pracy ciągłej  działa.
Natomiast po wyłączeniu wycieraczek nie powracają tylko zatrzymują się w momencie wyłączenia.
Czy nie ma tam przypadkiem przekaźnika odpowiedzialnego za ten tryb pracy ?
czy przyczyny szukać w przełączniku zespolonym?
Czy kolega ehhe rozwiązał swój problem?

Offline ehhe

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: [Getz] Niedziałający klakson i wycieraczki na pierwszej pręd
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2021, 16:11:48 »
Ja się na tym nie znam. Zaprowadziłem wtedy auto do warsztatu gdzie naprawili to za jakieś 170 zł jeśli dobrze pamiętam.

Offline didarioxx

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Odp: [Getz] Niedziałający klakson i wycieraczki na pierwszej pręd
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik 2021, 18:49:03 »
Odgrzeję kotleta.

Również nie działają moje wycieraczki na pierwszym stopniu regulowanym 2 i 3 pozycja pracy ciągłej  działa.
Natomiast po wyłączeniu wycieraczek nie powracają tylko zatrzymują się w momencie wyłączenia.
Czy nie ma tam przypadkiem przekaźnika odpowiedzialnego za ten tryb pracy ?
czy przyczyny szukać w przełączniku zespolonym?
Czy kolega ehhe rozwiązał swój problem?

dziabnięta manetka. na alle za 20-50zł do kupienia. podmianka max 15 minut