Autor Wątek: Jakie koło dojazdowe 1,6CRDI  (Przeczytany 1203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukaszzz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Jakie koło dojazdowe 1,6CRDI
« dnia: 05 Październik 2018, 10:01:51 »
Cześć, potrzebuję kupić dojazdówkę do i30, 2008r, 1,6CRDI, hatchback. Normalne koła mam 15 cali i teraz moje pytanie jakie było koło w oryginalnie jako zapas bo na allegro znalazłem dwa rozmiary felgi 15 cali i opona 125x80 oraz 125x50 rozstaw śrub 5x114,3 a po rozmowie z mechanikiem ustaliłem że mogło też być wsadzone koło 14 cali. Proszę o pomoc

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Jakie koło dojazdowe 1,6CRDI
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik 2018, 17:46:53 »
Włóż zwykłe pełno wymiarowe, z dojezdnym więcej kłopotu w czasie wymiany

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Jakie koło dojazdowe 1,6CRDI
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Październik 2018, 19:19:44 »
Najlepiej podjechać gdzieś do jakiegoś gumiarza i przymierzyć. Lub poszukać po ogłoszeniach. Faktycznie dojazdówka to lepsze wyjście niż tachanie wciąż pełnego koła. Chyba, że ktoś jeździ po wertepach i wciąż łapie kapcie.
Sam do getza kupiłem dojazdówkę za 30zł i do tej pory ani razu nie użyłem i nawet przestałem wozić na niedalekich trasach.
Jeśli nie masz blisko gdzie kupić mogę polecić blisko mnie osobę co sprzedaje felgi nawet jest na allegro i w pełni zaufana osoba nie oszuka i pewnie doradzi co wziąć.

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Jakie koło dojazdowe 1,6CRDI
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Październik 2018, 07:29:59 »
Mi w garażu leży gdzieś dojazdówka, włożyłem do auta zwykły zapas ( teraz zimówke ). Bagażnika nie ubyło. Poczytaj jak się używa dojazdówki. W poniedziałek mogę ci sprawdzić jakie ja mam koło dojazdowe

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Jakie koło dojazdowe 1,6CRDI
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Październik 2018, 20:46:13 »
Chciałem Ci wysłać zdjęcie mojej dojazdówki, ale niby przekroczyłem limit danych 16 mega a zdjęcie ma prawie 4. Padaka. T125.80D15 taki mam opis. prędkość max 80 km/h

Offline Łukaszzz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Jakie koło dojazdowe 1,6CRDI
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Październik 2018, 09:51:33 »
Wsadziłem zwykłe koło pełnowymiarowe i jest dużo za duże. W otwór się mieści ale mocno wystaje do góry przez co powierzchnia bagażnika jest nierówna. Niestety w moim modelu musi być wsadzona dojazdówka.
Guniak a nie chcesz może sprzedać w rozsądnej cenie swojej dojazdówki skoro i tak ci leży?

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Jakie koło dojazdowe 1,6CRDI
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Październik 2018, 13:57:38 »
Miałem identyczny problem co ty, ale sobie z nim poradziłem. Podłóż pod wykładzinę jakiś profi, deskel, powierzchnia się wyrówna. Może to i partyzantka ale się sprawdza. U klienta widziałem koło pełne ale po bokach hyundai dał mu wypełnienie a w nim miejsce na apteczke , klucze i inne drobiazgi. Ja miałem pozbijać sobie kilka listewek tak aby wykładzina nie załamywała się na bokach, ale wsadziłem profil cd 60 ( dostepny w składzie budowlanym , zawsze mają jakiś uszkodzony to za piwo sprzedadzą ) i pauje idealnie. Muszę popatrzeć po ile chodzą te dojazdówki , bo i tak mi leży juz drugi rok