Autor Wątek: [Grand Santa Fe] płukanie układu chłodzenia - 2.2 CRDI 155KM  (Przeczytany 2207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roypl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[Grand Santa Fe] płukanie układu chłodzenia - 2.2 CRDI 155KM
« dnia: 04 Październik 2018, 12:50:27 »
Witam,

nigdzie na forum nie znalazłem - czy chłodnica w tym modelu posiada korek spustowy ?,
chciałbym dobrze przepłukać i odkamienić układ chłodzenia.
Jak spuścić płyn? jak nie ma korka to pewnie trzeba odpiąć wąż - tylko który ? :)

Mam problem z grzaniem po stronie pasażera (klimatronic) - i wychodzi raczej na to, że to nagrzewnica - silnik sterujący pod schowkiem sprawdzony - wentylator przy czujniku (obok stacyjki) działa,

w załączniku zdjęcie korka - nie wygląda to dobrze....

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Grand Santa Fe] płukanie układu chłodzenia - 2.2 CRDI 155KM (automat) 2007r.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik 2018, 14:22:46 »
Ło matko syf niezły.
A to nie miesza się tam cosik z tym płynem??
W moim Tucsonie 2.0 crdi korek spustowy jest w lewym dolnym rogu chłodnicy jak stoisz przed samochodem.
A węża najlepiej odkręcać tego co jest najniżej.

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Grand Santa Fe] płukanie układu chłodzenia - 2.2 CRDI 155KM (automat) 2007r.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik 2018, 21:16:52 »
Jak wyżej w L dole na zielono korek jak się schylisz to znajdziesz;) Ta L strona niegrzejąca to chyba jakaś wada fabryczna w większości słabo L grzeje ludzie płuczą wymieniają klapy a tam dalej dupa.U mnie też coś słabiej jest w tym roku.

Offline SHAQU

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: [Grand Santa Fe] płukanie układu chłodzenia - 2.2 CRDI 155KM
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2021, 10:57:36 »
Czy ktos orientuje sie jaka grubosc weza trzeba miec zeby sie podlaczyc do nagrzewnicy? Chce przeplukac nagrzewnice obiegiem wstecznym pod cisnieniem wody bez jej wyciagania i musze kupic wezyki ale nie mam czym zmierzyc jaki przekroj i jaka redukcje na waz ogrodowy bedzie potrzebny.
Zginelo mi calkowicie ogrzewanie. Wczoraj 60km z mrozem w aucie jechalem z dziecmi 😅
Klapy sprawne silniczki klap tez, termostat otwiera i zamyka bo sprawdzilem komputerem diagnostycznym i widac dzialanie. Goraca woda dochodzi do nagrzewnicy ale druga rura zimna wiec nie przechodzi. Zanim zaczne odkamienianie ukladu i nagrzewnicy chce ją na wstecznym przetkac choc odrobine zeby srodek odkamieniajacy mogl sie przedrzec.
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2021, 10:59:34 przez SHAQU »

Offline daro229128

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: [Grand Santa Fe] płukanie układu chłodzenia - 2.2 CRDI 155KM
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2021, 17:04:20 »
Ja po pierwszym płukaniu. Ale jak na razie poprawy nie ma. Jeśli chodzi o węże to zwykle z Castoramy do podlewania ogrodu 3/4 o ile się nie mylę.
Orientuje się ktoś czy się od powietrza układ

Offline SHAQU

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: [Grand Santa Fe] płukanie układu chłodzenia - 2.2 CRDI 155KM
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Luty 2021, 15:22:34 »
Odpowietrza. Ja na etapie po wymianie nagrzewnicy bo plukanie nic nie dalo. Okazalo sie natomiast,ze mi sie uklad nagminnie zapowietrza i nie ma jak temu zaradzic. Chca juz mi glowice sciagac pomimo,ze nic na to nie wskazuje. Cisnienia w normie, brak spalin w ukladzie chlodzenia, plynu nie ubywa, oleju tez.