Autor Wątek: [ix35 EL] polecasz czy odradzasz?  (Przeczytany 36992 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Maj 2012, 22:10:27 »
od świateł do świateł? nie rozśmieszajcie mnie, mamy świeżutką A2, zapraszam na speed test, 17km, Pruszków - Grodzisk Maz.

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Maj 2012, 14:34:57 »
Chodzi o rumaczy pęd a nie galop z wywieszonym jęzorem. Trzeba sprawdzić jak to jest z tym "mrowieniem u nasady"  :lol: No A2 trzeba też się obowiązkowo "gaznąć" zanim zamkną labo remont zaczną robić  :mrgreen:

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Maj 2012, 16:54:19 »
przy węźle Pruszków jest kościół, a przed nim parking, można się tam skrzyknąć, zorganizować jakiegoś stołecznego spota, a potem przejechać do Grodziska i z powrotem, póki za free  :mrgreen:

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Maj 2012, 12:25:46 »
Kochani tu piszemy- polecasz czy odradzasz, a nie gdzie się skrzyknąć aby się razem bujnąć..... :mrgreen:  :shock:

klemens

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Czerwiec 2012, 19:50:21 »
Mam IXa trzeci miesiąc, ok.7 tys km, style, 4wd, 184km. Jestem zachwycony (jak na razie). Drobny zarzut: silnik dość klekotliwy jak na nowoczesnego diesla i spodziewałem się nieco lepszego kopa ale za tą kasę... super.

myha

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Czerwiec 2012, 19:51:48 »
Jeździmy ix35 dopiero kilka godzin, ale już jesteśmy zakochani, dwie godziny jazdy w korkach i spalanie 6.8, dla porównania poprzednie auto paliło 9-10 L. Dla nas to ogromna różnica.
 :-D
Jedyne co to drzwi, kiedy szyby nie są uchylone kiepsko się domykają, w momencie otwartej szyby problemu nie ma. Ale z tym się liczyliśmy. Póki co, auto sprawuje się celująco. ( Jako mały minus uważam brak regulacji góra-dół w siedzeniu pasażera. Jestem niska i nie widzę do końca drogi, a łokieć oparty o drzwi na poziomie szyby mam wyżej niż bark..)

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Czerwiec 2012, 23:10:31 »
Cytat: "myha"
dwie godziny jazdy w korkach i spalanie 6.8


jaja sobie robisz czy co? mi tyle na trasie nie spala  :roll:

balboa

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Czerwiec 2012, 14:07:36 »
Cytat: "dardum"
Witojcie . Podam tylko minusy: drzwi za lekkie i źle się domykają - trzeba dość mocno walnąć; światła dzienne;tapicerka na siedzeniach bardzo delikatna łatwo się zaciąga ( uwaga na jeansy);gumy w silniku smakują zwierzętom- pies zjadł czujniki parkowania a kuna pogryzła przewody od chłodnicy i trochę mnie to już kosztowało( polecają psią sierść i odświeżacz do toalet- podobno tego nie lubią);
silnik 1,6 - spalanie może być, cichutki ale stanowczo zbyt mułowaty wręcz niebezpiecznie( poprzednio miałem octavie 1,9 105 ps - niebo a ziemia , skoda to była rakieta) ; bagażnik- założyłem już żarówkę LED i coś wreszcie widzę. wielkość szału nie robi ale starczy- dołożyłem sobie super patent z octavii II składany wieszak na torby z zakupami, wreszcie mam porządek w bagażniku;radio-do cichego słuchania i do telefonu z bluetooth super ale jak dasz coś głośniej to dość mocno zniekształca basy; poza tym ok wszystkim się podoba a żonie najbardziej. pozdrawiam i polecam diesla



Ludzie proszę, kilkakrotnie pisałem o drzwiach i ich domykaniu - uszczelki nowe, tak są dobrze spasowane (auto ciche dzięki temu w środku), że przy zamkniętych drzwiach te ostatnie ciężko się domykają z wiadomej przyczyny, chyba nie trzeba tłumaczyć.
Radio i basy - jeśli nie dostroisz tych tonów niskich (przypomnę, że loudness jest kilkustopniowy w ix35 oprócz "gałki"), to głośno nie posłuchasz, bo bass jest zajeb...... .
Warto, zawsze to powtarzam, poczytać czasem instrukcję w wolnej chwili.

klemens

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Czerwiec 2012, 20:39:47 »
Moje drzwi domykają się idealnie, wszystkie oprócz drzwi kierowcy, którymi trzeba walnąć trochę mocniej. Nie ma znaczenia, które są zamykane ostatnie.

myha

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Czerwiec 2012, 23:27:13 »
Dzisiaj jazda po mieście i po całym dniu (rano wyzerowany licznik) spalanie na ekranie wyniosło 5.9. Dodam, że cały dzień poruszaliśmy się po Bielanach i centrum Wrocławia.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Czerwiec 2012, 07:39:03 »
Cytat: "myha"
Dzisiaj jazda po mieście i po całym dniu (rano wyzerowany licznik) spalanie na ekranie wyniosło 5.9. Dodam, że cały dzień poruszaliśmy się po Bielanach i centrum Wrocławia.

mi komp zawyża o jakies pół litra, a więc Wam może zaniżać i cały litr  :mrgreen:
czy naprawdę jest taka przepaść między 1.7 CRDi 2WD a 2.0 CRDi 4WD?

dardum

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Czerwiec 2012, 12:43:02 »
do kolegi BALBOA  - wiem jak używać loudness  i dalej twierdzę że jest do d---y. Zrobiłem ostatnio wyciszenie drzwi przednich matami i jest trochę lepiej, na pewno lepiej sie zamykają,  blacha nie brzęczy a basu trochę przybyło. Pozostały jeszcze głośniki bo te oryginalne są tylko 20 Watowe i jakieś takie lekkie. Kupię jakieś i zamienię . Na pewno podzielę się wrażeniami.Autko mam już pół roku i uszczelki dalej są nowe? I tak  wyglądają na naprawdę miękkie w porównaniu ( znowu) do mojej poprzedniej Octavii. Tam były twarde a drzwi zamykały się ok więc problem raczej w wadze drzwi a nie w uszczelkach. Co do komputera pokładowego to zaniża od 0,2 do 0,8 zależnie od tego czy jazda miejska czy trasa.

klemens

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Czerwiec 2012, 16:29:27 »
Cytat: Zibi
Cytat: "myha"

czy naprawdę jest taka przepaść między 1.7 CRDi 2WD a 2.0 CRDi 4WD?

Przepaść w jakim sensie? Jeśli chodzi o kopyto to jest duża różnica.  Dla mnie 1,7 nie nadaje się do jazdy poza miastem. Nie wiem, ile pali 1,7 ale mój 2,0 (184km, 4WD) spokojnie mieści się w 7 litrach o ile nie wyjeżdżam na autostrady i podobne. Na autobahnach, przy jeździe w okolicach 170-190 km/h spalanie kręci się koło 11. To i tak nieźle.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Czerwiec 2012, 23:33:23 »
Cytat: "dardum"
Co do komputera pokładowego to zaniża od 0,2 do 0,8 zależnie od tego czy jazda miejska czy trasa.

może w benzynie zaniża, w CRDi zawyża, miałem 9.0 na kompie, pod dystrybutorem wyszło 8,5.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Czerwiec 2012, 12:49:56 »
Cytat: "Zibi"
Cytat: "dardum"
Co do komputera pokładowego to zaniża od 0,2 do 0,8 zależnie od tego czy jazda miejska czy trasa.

może w benzynie zaniża, w CRDi zawyża, miałem 9.0 na kompie, pod dystrybutorem wyszło 8,5.


zawsze jest niewielka różnica we wskazaniach miedzy dystrybutorem a kompem. Trzeba się do tego przyzwyczaić i z tym żyć. Nie jest to przecież wielka tragedia :evil:  8-)