Autor Wątek: [ix35 EL] polecasz czy odradzasz?  (Przeczytany 36991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łukasz

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Marzec 2012, 22:15:13 »
Cytat: "królik"
nieprzyklejone uszczewlki w drzwiach tylnych


Nie w każdym aucie wszystkie uszczelki są przyklejane. Dlaczego uważasz, że powinny być przyklejone?

Cytat: "królik"
padajacy fotel /sprawa niezałatwiona do dzis mimo zmiany rączki do podnoszenia/


Ten problem jak mnie pamięć nie myli został rozwiązany. Podjedź do serwisu, niech się tym zajmą.

Cytat: "królik"
awaria czujników cofania
Cytat: "królik"
usterka w układzie kierowniczym
Cytat: "królik"
resetujący sie komputer,ponoc ten typ tak ma i już


Sprecyzuj ;-)

zomol

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Marzec 2012, 06:24:42 »
Cytat: "canion"
resetuje to sie chyba tylko średnie spalanie po zatankowaniu


Niekoniecznie po zatankowaniu czasem wystarczy odpowiedni krawężnik  :lol:

canion

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Marzec 2012, 11:30:05 »
odpowiedni krawęznik to i nie tylko wskazania komputera potrafi zrseetować.

mmarcu

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Kwiecień 2012, 13:15:35 »
Przejechaliśmy dopiero nico ponad 2tyś km, połowa w mieście, połowa w trasie. Też przed kupnem analizowałem różne komentarze.

W mojej ocenie, samochód jest bardzo dobry w mieście, na trasie lepiej podróżowało mi się VW Passatem, choć zaznaczę, że  Hultaja oceniam całkiem dobrze.
Mojej żonie jeździ się nim rewelacyjnie w mieście i w trasie, ona porównuje go do VW Polo.
Układ kierowniczy nie sprawia dyskomfortu, choć pewnie mógłby bardziej się usztywniać na trasie, inna sprawa, że nasze równe drogi też nie są tu bez znaczenia. Skrzynia biegów mogłaby trochę bardziej precyzyjnie pracować (mogły by być krótsze przełożenia drążka).

Ale w końcu SUV to zupełnie inny samochód niż niższa osobówka.  
Według nas ten samochód to dobra jakość w dobrej cenie.
Polecamy.

królik

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Kwiecień 2012, 21:27:01 »
Witam
Zauważyłem,ze najczęściej sie resetuje gdy w zbiorniku jest 2/3 paliwa i nastąpi wjechanie lub zjechanie z dużej nierownosci /np z krawęznika /.
Co do fotela, to jak wspominałem wczesniej wymieniono rączke od regulacji wysokosci fotela, która jest zresztą niedopracowana pod względem estetyki,lecz to nie zlikwidowało problemu,chyba że teraz wymyslono jeszcze inny kształt.
Problem tkwi w tym, iz do IX35 trzeba wsiadać stosunkowo głeboko w porównaniu z np Kią i wtedy zahaczamy udem o rączke regulacji.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-04-01, 21:35 ]
Co do ankiety to sie waham, czy polecic czy nie.
W moim było zbyt dużo usterek jak na tej klasy samochód,ale może go juz dopracowali i wtedy bym go polecał.
Pozdrawiam

Łukasz

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Kwiecień 2012, 22:10:24 »
królik, z poprzedniego Forum pamiętam, że problem z fotelem został rozwiązany. Prawdopodobnie są na tym Forum osoby u których naprawiono te niedociągnięcie, może zgłosi się ktoś i opisze na czym polegała poprawka.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Kwiecień 2012, 10:39:44 »
Cytat: "Łukasz"
królik, z poprzedniego Forum pamiętam, że problem z fotelem został rozwiązany. Prawdopodobnie są na tym Forum osoby u których naprawiono te niedociągnięcie, może zgłosi się ktoś i opisze na czym polegała poprawka.


U mnie to naprawiali. Skończyło się tylko na wymianie rączki podnośnika fotela. Pomogło- ale nie do końca, bo jeszcze minimalnie opada. Spowodowane jest to właśnie wsiadaniem do auta..... Osobiście mi to nie przeszkadza, ale jak ktoś się zechce do tego przyczepić, to nawet po nocach spał z tego powodu nie będzie.... :evil:  :evil:
Przejechałem już ponad 36000 km, i nie mogę złego słowa powiedzieć. Podoba mi się i sprawia wiele frajdy z jazdy. Polecam to auto innym. Jest raczej trwałe i chyba się nie bedzie często psuć :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

anek

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Maj 2012, 18:06:26 »
Witam :mrgreen:

Jestem posiadaczem ix35 od sierpnia 2011 i nie mam do niego zastrzeżeń. Fakt, była jedna naprawa gwarancyjna ale tyczyła się dokładanego alarmu. Gryzł się z CAN-em i trzeba było go wymienić. Po wymianie spokój ;-)

Samochodzik dobrze trzyma się drogi nawet przy dużych prędkościach. Zawiecha jak na taką budę dobrze zestrojona (mam porównanie do RAV4 którą jeżdziłem 5 lat). Jak na automat pali całkiem całkiem i nie robi za dużego wiru w baku ;-) Ok. 11 litrów po mieście i 8-8.5 w trasie to wynik do przyjęcia, zważywszy, że cały czas działa climatronik, jest napęd na cztery buty a masa własna to 1,5 tony (+ 100 kg kierowcy :-P ).
 
Osobiście polecam to autko :mrgreen:

Pzdr.

Skurek

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Maj 2012, 10:00:53 »
Cytat: "dardum"
silnik 1,6 - spalanie może być, cichutki ale stanowczo zbyt mułowaty wręcz niebezpiecznie( poprzednio miałem octavie 1,9 105 ps - niebo a ziemia , skoda to była rakieta) ; bagażnik- założyłem już żarówkę LED i coś wreszcie widzę. wielkość szału nie robi ale starczy- dołożyłem sobie super patent z octavii II składany wieszak na torby z zakupami, wreszcie mam porządek w bagażniku;radio-do cichego słuchania i do telefonu z bluetooth super ale jak dasz coś głośniej to dość mocno zniekształca basy; poza tym ok wszystkim się podoba a żonie najbardziej. pozdrawiam i polecam diesla


skoda rakieta?
Przyspieszenie do 100 km/h. 11.8
huidai
Przyspieszenie 0-100km/ h - 11.1 sek


praktycznie to samo.
ale odczucia jazdy dieslem sa zupełnie inne bo ma nisko umiejscowiony wysoki moment obrotowy i czuć "kopa" przy przyspieszaniu od 1,8 tys. obrotów, wtedy kiedy rozpędza się turbina.
benzyna rozpędza sie płynnie. a moment ma wysoko (3500-5000 obr.)

jak zmienisz przyzwyczajenia jazdy z diesla na benzin, to wtedy ta jednostka jest naprawdę żwawa. tylko trzeba jeździć w zupełnie innym zakresie użytecznym obrotów niz dieslem.

przejechałem 15 tysi i czeka mnie teraz 1 przegląd. autko mi się podoba i spełnia moje oczekiwania.

dardum

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Maj 2012, 15:23:31 »
a jednak skoda to była rakieta i nie chodzi na pewno o papierowe przyspieszenie do setki a o ELASTYCZNOŚĆ , która tak naprawdę decyduje o bezpiecznym wyprzedzaniu. Poza tym jak jest załadowany 4 osoby plus pełny bagażnik to jest już naprawdę słabo." Niestety" w Octawii nie było większej zauważalnej róznicy. Zawsze szła tak samo. I jeszcze jedno- nie piszę tego żeby gloryfikować Skodę bo H też ma swoje plusy ale uparcie polecam ropniaka. a nie benzynę. Jak tak już pisze to jeszcze jedno . Jazda dynamiczna tj. na wysokim zakresie obrotów żeby jako tako wyprzedzało została okupiona  prawie 11 ltr na sto  liczone przy dystrybutorze. Cryy.skoda brała zawsze 5,8 czy szybko czy wolno tak cholera jedna miała .

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Maj 2012, 19:04:16 »
miałem jazdy testowe 1.6 GDI i nikomu tego nie polecę, muł nad muły, 2.0 CRDi z napędem 4WD to jest to co tygryski lubią najbardziej, zwinny, ma kopa i gdy chce wpaść w poślizg, napę na przód i tył mu nie pozwala, fakt tani w eksploatacji nie jest, apetyt ma, i serwis kosi zdrowo za wymianę głupie oleju z filtrem 670 zł, masakrycznie drogo.

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Maj 2012, 19:42:08 »
Cytat: "Zibi"
miałem jazdy testowe 1.6 GDI i nikomu tego nie polecę, muł nad muły, 2.0 CRDi z napędem 4WD to jest to co tygryski lubią najbardziej, zwinny, ma kopa i gdy chce wpaść w poślizg, napę na przód i tył mu nie pozwala, fakt tani w eksploatacji nie jest, apetyt ma, i serwis kosi zdrowo za wymianę głupie oleju z filtrem 670 zł, masakrycznie drogo.


Nie rozśmieszaj mnie bo różnica w przyspieszeniu do 100km/h jest 0,3sek dla tych samych mocy i 1,3 sek dla najmocniejszego - wizualnie nieistotna. hahaha chyba miałeś dodatkowy przycisk "Fantazja ułańska".

[ Dodano: 2012-05-29, 19:51 ]
Możemy mały Drag Race zrobić dla porównania jeśli masz ochotę  :-P

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 867
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Maj 2012, 20:27:35 »
Cytat: "firefighter1"
Możemy mały Drag Race zrobić dla porównania jeśli masz ochotę
Tutaj raczej największą rolę odgrywa "łącznik" pomiędzy pedałami a kierownicą. Wyniki mogą być niemiarodajne.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Maj 2012, 21:06:44 »
firefighter1 nie zapomnij wyjąc zapas i jechać na komorniku. Zawsze to parę kg mniej. :-D
Lusterka też możesz złożyć dla zmniejszenia Cx oraz podnieść ciśnienie w kołach.

Liczę na spektakularne zmiażdżenie klekota.
Aha i niech to ktoś nagra.

TanaT

  • Gość
[ix35 EL] polecasz czy odradzasz?
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Maj 2012, 21:33:18 »
Cytat: "firefighter1"
Cytat: "Zibi"
miałem jazdy testowe 1.6 GDI i nikomu tego nie polecę, muł nad muły, 2.0 CRDi z napędem 4WD to jest to co tygryski lubią najbardziej, zwinny, ma kopa i gdy chce wpaść w poślizg, napę na przód i tył mu nie pozwala, fakt tani w eksploatacji nie jest, apetyt ma, i serwis kosi zdrowo za wymianę głupie oleju z filtrem 670 zł, masakrycznie drogo.


Nie rozśmieszaj mnie bo różnica w przyspieszeniu do 100km/h jest 0,3sek dla tych samych mocy i 1,3 sek dla najmocniejszego - wizualnie nieistotna. hahaha chyba miałeś dodatkowy przycisk "Fantazja ułańska".

[ Dodano: 2012-05-29, 19:51 ]
Możemy mały Drag Race zrobić dla porównania jeśli masz ochotę  :-P


No Zibi, to była jawna prowokacja, nie możesz pozostać bierny w takiej sytuacji bo firefighter1 zacznie ci wymyślać od kurczaków. :)

A tak poważnie to firefighter1 błąka się swoim black pearl po Ursynowie :), wiec od świateł do świateł na Rosoła to mógłby być jakiś tam test...