Autor Wątek: [i40 VF] Ogrzewanie przedniej szyby  (Przeczytany 2448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] Ogrzewanie przedniej szyby
« dnia: 27 Wrzesień 2018, 08:18:19 »
Cześć!
Wracając z urlopu, dostąpiłem zaszczytu przyjęcia czegoś co spadło z ciężarówki jadącej przede mną, na moja przednią szybę. Oczywiście szyba w strzępach, pająk na szybie, a jako że policja chorwacka nie widziała winy w kierującym TiRem, skorzystałem z mojego ubezpieczenia AutoSzyby.
I teraz szkopuł polega na tym, że ubezpieczyciel zamówił szybę z ogrzewaniem pod wycieraczki. Panowie ją zamontowali, podpięli kostkę (twierdzili, że wtyczka była gotowa) i jest. Pytanie gdzie się włącza to ogrzewanie? Czy powinien być osobny włącznik, czy z ogrzewaniem tylnej i lusterek, czy może razem z nadmuchem na szybę przednią?
Poratujcie informacją, bo zima idzie... ;)

Offline michal90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
[i40 VF] Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień 2018, 09:35:51 »
U mnie działa to razem z nadmuchem na przednią szybę, foto: https://naforum.zapodaj.net/7f72c5025533.jpg.html oprócz nadmuchu i podgrzewania przedniej szyby pod wycieraczkami, jednocześnie podgrzewają się lusterka boczne.

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2018, 09:37:20 »
Z tego co wiem to lusterka są podgrzewane razem z tylną szybą...

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Wrzesień 2018, 09:41:26 »
Potwierdzam-  lusterka boczne (według instrukcji) - podgrzewają się razem z tylną szybą

Offline michal90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
[i40 VF] Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Wrzesień 2018, 09:42:13 »
Może i tak :P lato było i dawno nie używałem ;)

[ Dodano: 2018-09-27, 09:48 ]
Przepraszam - wprowadziłem Cię w błąd - wg instrukcji: układ odmrażania piór wycieraczek jest włączany jednocześnie z układem odszraniania TYLNEJ szyby.

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Wrzesień 2018, 10:09:45 »
O widzisz, dobra wiadomość. możesz mi podać nr strony w instrukcji, bo nie mogłem tego znaleźć...

EDIT: Już mam. Pytanie czy szyba powinna być fizycznie ciepła na tyle żebym to poczuł jak włączę to ogrzewanie?

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[i40 VF] Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Październik 2018, 11:29:29 »
Przymrozki idą, więc szybko będziesz w stanie sprawdzić. Szczerze nigdy nie macałem, ale śnieg i lód rozpuszcza ;) Pomocz szybę i sprawdź, powinno zacząć ją odparowywać. Ewentualnie wieczorem lub rano jak zimna szyba włącz. Powinna być cieplejsza.