Autor Wątek: xsenon czy zwykła lampa  (Przeczytany 1851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zgierzak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
xsenon czy zwykła lampa
« dnia: 22 Wrzesień 2018, 22:05:19 »
Witajcie.
czy do lampy xsenon można włożyć zwykłą żarówkę
czy da się taką lampę przerobić na zwykła lampę na żarówki H7
chodzi mi oto że na rynku jest od zatrzęsienia lamp xsenon a tyle co na lekarstwo zwyczajnych na H7 a ja właśnie mam zwykłe i są bardzo drogie więc z tąd moje pytanie
wyglądają tak samo też mają soczewki no ale czy jak kupie np 10 pinową xsenon i włożę w nią zwykłą H7 i podłącze pod moją instalkę to czy będzie prażyć robił ktoś już taki manewr czy trzeba ją rozebrać i przerabiać???????????????
Pomóżcie bo czas mnie nagli

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
xsenon czy zwykła lampa
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień 2018, 12:34:36 »
Na lampach to akurat bym nie oszczędzał. A taka przeróbka jeśli nawet przyniesie skutek to nie wiadomo jak to z ustawieniem itp. Dziwna sprawa z tymi cenami.. w i40 są soczewki, byc może łatwo je przerobić z wersji angielskiej. Może w tym kierunku?

Offline i40 brytyjczyk

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
xsenon czy zwykła lampa
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2019, 08:10:56 »
Również szukam informacji jak przerobić instalację h7 na ksenon.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
xsenon czy zwykła lampa
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2019, 08:22:17 »
Kolega do Citroena  DS5 założył zestaw tego typu: https://allegro.pl/oferta/cyfrowy-zestaw-xenon-hid-can-bus-pro-ac-h1-h7-lago-5807553367 (nie wiem czy ten konkretnie,)
 i sobie chwali. Ja osobiście jeszcze nie widziałem tych firewerków. Barwę wziął 6000K,  Lampy ma do żarówki H7 z soczewką.

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
xsenon czy zwykła lampa
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrzesień 2019, 22:53:09 »
Z tego co kiedyś zauważyłem, to lampy można przestawić z lewostronnych na prawostronne poprzez kilkukrotne szybkie blindowanie. Ok 10 razy. Lampy wtedy przestawiały się. Dlatego może właśnie warto zainwestować w lampy angielskie. A pewnie można ustawić to też jakoś w komputerze.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
xsenon czy zwykła lampa
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2019, 21:42:54 »
:shock:

Usługa przerobienia lamp UK na EU kosztuje ok 200zł i polega na wymianie przesłony.