Autor Wątek: [Sonata EU4] Problem z pilotem centralnego zamka  (Przeczytany 1571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 44tery

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Sonata EU4] Problem z pilotem centralnego zamka
« dnia: 21 Wrzesień 2018, 21:48:20 »
mam problem z pilotem centralnego zamka. Jak próbuje otworzyć czy zamknąć drzwi diody na pilocie świecą ale zamki nie reagują.
Otworzyłem kluczykiem M i zaczął wyć alarm jakiś czas, ale potem i tak nie mogłem odpalić auta.
Po rozebraniu pilota i wyczyszczeniu działa wybiórczo?
Czy mogę zakupić pilota i go zaprogramować - posiada razem z kluczami blaszkę z kodem ?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[Sonata EU4] Problem z pilotem centralnego zamka
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2018, 22:19:55 »
A może wystarczy przelutować ten stycznik co się wciska. Pewnie on już nie kontaktuje i tyle.

Offline 44tery

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Sonata EU4] Problem z pilotem centralnego zamka
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrzesień 2018, 11:42:37 »
Pilot jak na razie ożył, ale i tak zamykam i otwieram kluczem bo obawiam się że sytuacja się powtórzy.
Czytałem temat że najczęściej to wina mikro-przełącznika, tylko że padły by dwa w tym samym momencie?- auto nie reagowało na otwieranie i zamykanie.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata EU4] Problem z pilotem centralnego zamka
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrzesień 2018, 16:46:16 »
Często w pilotach występują tak zwane zimne luty. Są to pęknięcia cyny które ciężko zauważyć. Rozbierz pilota i wszystkie te większe punkty lutowania weź popraw lutownicą. W 90% przypadków pomaga.

Offline kylo80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Sonata EU4] Problem z pilotem centralnego zamka
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Wrzesień 2018, 02:12:31 »
Samą płytkę pilota podgrzej przez chwilę opalarką, wysoka temperatura, mała siła nawiewu. Pozwoli Ci to pozbyć się zimnych lutów. Ale uważaj, żeby nie przesadzić, aby elementy nie odleciały z ciepłym powietrzem. Ja tak zreanimowałem jeden z pilotow i starą konsolę do gier ;). Pozdrawiam