Autor Wątek: Uszkodzone klapy nawiewu?  (Przeczytany 1230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline afri3l

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Uszkodzone klapy nawiewu?
« dnia: 17 Wrzesień 2018, 16:21:34 »
Witam, sprawa polega na tym, że hyundai nie grzeje. Tzn grzeje ale podobno do kabiny wpuszcza tylko 6% ciepłego powietrza z tego co powiedział mi gość na diagnostyce. Mówił też, że prawdopodobnie  jest to wina klapek nawiewu. Stwierdził, że trzeba cały kokpit rozebrać i samo rozebranie bez części ewentualnych 650zł. Myślę się sam za to zabrać. Macie jakiś schemat lub zdjęcia gdzie te klapki są dokładni i czy dużo faktycznie tego rozbierania? Ewentualnie jak może być inna przyczyna?

Offline Waldi156

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Uszkodzone klapy nawiewu?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrzesień 2018, 15:35:08 »
Kolego ,jesli klapy nawiewu działaja to je słychac przy zmianie ustawień,ew.ja u siebie sprawdzałem taką malą kamerą endoskopową przez kratki nawiewu.Można to kupić za pare pln na Allegro ,podpinasz pod smartfon i widac jak działają

[ Dodano: 2018-09-19, 15:42 ]
Ja osobiście stawiam ze masz zawaloną nagrzewnicę ,jak kupilem swój zamochód to w układzie chlodzenia miałem kisiel (ktoś tam namieszał z plynami i sie wszystko zwarzyło) .Po wielu płukaniach układu wodą destylowana ,octem i plynami dalej nie grzalo .Dopiero wymiana nagrzewnicy pomogła.
Sprawdz jeszcze pompę wody czy działa ,u mnie dzialała ale jak ją mechanik wyjąl to połowy łopatek na niej nie bylo.