Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chod  (Przeczytany 19656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

badzio1977

  • Gość
Witam,

zrobiło się cieplej i załączyłem klimke - tu się zaczynają problemy.

słyszę ze sprężarka się załącza i zaczyna hałasować - (terkocze) - no i chyba pasek też zaczyna hałasować, do tego w kabinie słyszę syczenie. Czyżby remont klimy mnie czeka?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:14:31 przez Brt »

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec 2012, 08:18:33 »
Jeśli po włączeniu klimy słyszysz syczenie - to sprawa prosta - trzeba nabić układ bo czynnika za mało już. A co do terkotania no cóż - to może oznaczać albo tylko sprawę z paskiem albo ktoś długo zwlekając z nabiciem klimy zarżnął sprężarkę. Przypomnijmy że czynnik w układzie klimy nie tylko "robi nam dobrze" jak jest ciepło na zewnątrz ale również smaruje podzespoły sprężarki.

badzio1977

  • Gość
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marzec 2012, 21:13:08 »
Cytat: "Złośnik"
Jeśli po włączeniu klimy słyszysz syczenie - to sprawa prosta - trzeba nabić układ bo czynnika za mało już. A co do terkotania no cóż - to może oznaczać albo tylko sprawę z paskiem albo ktoś długo zwlekając z nabiciem klimy zarżnął sprężarkę. Przypomnijmy że czynnik w układzie klimy nie tylko "robi nam dobrze" jak jest ciepło na zewnątrz ale również smaruje podzespoły sprężarki.


wiem że jest smar w czynniku, klima była oki nawet w zimie. stał samochód przez 2 tygodnie i teraz to wyszło. Po załączeniu klimy sprężarka dość mocno obciąża silnik po dodaniu gazu słychać wtedy chyba paski (maja pół roku - wymiana rozrządu). Bez klimy jest cisza.

esox

  • Gość
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Marzec 2012, 22:56:02 »
na 90% zatarta.

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
klima
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Marzec 2012, 06:54:06 »
Też myślę ,że jest zatarta, jakby czynnika chlodzącego było mało to by się sprężarka niezałączyła

badzio1977

  • Gość
Re: klima
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Marzec 2012, 07:49:42 »
Cytat: "waldi678"
Też myślę ,że jest zatarta, jakby czynnika chlodzącego było mało to by się sprężarka niezałączyła


gdyby była zatarta to chyba by się nie włączyła? a ja słyszę że załącza się i to dość głośno

esox

  • Gość
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Marzec 2012, 17:48:09 »
własnie nie jest powiedziane miałem taką samą syutacje i okazało sie ze zatarła sie spręzarka. kupiłem drugą poskładałem i jest ok:)

badzio1977

  • Gość
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marzec 2012, 21:37:16 »
po wymianie płukałeś układ? jak się dowiadywałem to poza sprężarką trzeba tez osuszacz do tego skraplacz i zawór rozprężny lub płukanie. kwota zaczyna się od 2k.

hałas jaki dochodzi po załączeniu sprężarki jest podobny do hałasu abs-u

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Marzec 2012, 18:14:29 »
od 2k chłopak gdzie ty mieszkasz robie klime na codzien. Dobiero u siebie w XD zrobiłem zatarło się łozysko koszt 50 zł i ewentualnie dioda na elektromagnesie sie upaliła musisz wlutować drugi bezpiecznik albo kawałek druta. koszt w warsztacie z nabiciem max 450 zł

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Marzec 2012, 19:18:25 »
To nie są te nowoczesne sprężarki kosztowne jak złoto. Ale sam osuszacz kosztuje ze 2 stówki. Jednakże 2000zł za te wszystkie operacje to raczej przesada.

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Marzec 2012, 09:20:35 »
klima w hyundaiach sie nie psuje sprężarka do lantry to koszt ok 300zł da się ją łatwo naprawić jak napisałem wyżej do wymiany jest łożysko wymien to szybko bo sie przywitasz z kosztami

badzio1977

  • Gość
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marzec 2012, 18:00:34 »
Cytat: "Złośnik"
To nie są te nowoczesne sprężarki kosztowne jak złoto. Ale sam osuszacz kosztuje ze 2 stówki. Jednakże 2000zł za te wszystkie operacje to raczej przesada.


gadałem z gościem co napełnia klimy że raczej będę musiał płukać układ a to ponoć kosztuje, jak nie płuczę to osuszacz i skraplacz do wymiany, bo jakieś opiłki mogą być co uszkodzą sprężarkę po naprawie i dlatego taki koszt . Osuszacz juz od 60 zeta jest, skraplacz znalazłem za 300, gorzej z sprężarką ;) 900 za regenerowaną. Jestem umówiony ze specem i zobaczymy. ciekawe co następne pójdzie. Wóz więcej stoi i rdzewieje stąd te kłopoty

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Marzec 2012, 22:33:42 »
za pół ceny ci zregeneruje ;)

badzio1977

  • Gość
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Marzec 2012, 12:06:59 »
Cytat: "NieAmator"
za pół ceny ci zregeneruje ;)


szkoda że to tak daleko ;)

[ Dodano: 2012-03-30, 11:15 ]
No więc byłem i się okazało że w układzie zostało około 1/3 środka - było około 200 jednostek na 650. Po naładowaniu sprężarka się uspokoiła (nowy olej ), ale mam do wymiany osuszacz pewnie nie był od nowości wymieniany.

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Klima syczy, terkocze, pasek piszczy. O co chodzi ?
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Kwiecień 2012, 14:32:09 »
200 gramów. Ile dali Ci oleju do sprężarki? Ja do siebie dałem 75 g