Autor Wątek: Czujnik podświetlenia wskaźników  (Przeczytany 1304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamil2234

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Czujnik podświetlenia wskaźników
« dnia: 16 Wrzesień 2018, 12:52:50 »
Czy ktoś z kolegów wie gdzie on się znajduje - chcę zasymulować zmierzch aby wywołać efekt podświetlenia przycinków?  Akurat montuję  chińskie radio i  mam takie dwa fiotletowe kable do sygnału ILL UMI, które wychodzą z radia. Zastanawiam się czy mam je zmostować i poczekać na to aż będzie noc?  

Zastanawiam się skąd wsiąść sygnał podświetlenia i co z tymi kabelkami zrobić.

Offline SphunaR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 177
Czujnik podświetlenia wskaźników
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2018, 15:28:56 »
Z tego co widziałem to brałeś dedykowane radio.
W takim przypadku nie potrzebujesz przerabiać żadnych kabli. Po prostu wpinasz kostki i wszystko już jest.
Dodatkowo przy takim radiu masz kilka kabelków, które możesz sobie podpinać gdybyś chciał czy gdybyś dał radio gdzieś indziej lub coś by nie działało.

Jak chodzi o kabel illumination to jest on odpowiedzialny za ściemnianie/rozjaśnianie wyświetlacza stacji oraz włączanie/wyłączanie podświetlenia przycisków. Sygnał albo jest albo go nie ma.
W związku z tym gdy masz wyłączone światła to ekran ma jasność np. 100% i przyciski nie świecą. Gdy włączysz światła ekran będzie miał np. 20% podświetlenia i przyciski się zaświecą. Stacja nie obsługuje ściemniania/rozjaśniania zgodnie z tym jak to ustawimy na całym kokpicie.

Reasumując: podłącz tylko kostkę, włącz światła - masz podświetlenie. Wyłącz - nie masz. Z kabelkami nic nie rób.

Offline kamil2234

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Czujnik podświetlenia wskaźników
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień 2018, 18:45:39 »
Dzięki. Przyciski działają po tym jak włączy się światła mijania lub pozycjne.  Jakoś tyle jeżdzę, a nie zauważyłem tego hehe :)