Autor Wątek: ASO wlało inny olej silnikowy niż podano w instrukcji - co z  (Przeczytany 1483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hajdi1982

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
ASO wlało inny olej silnikowy niż podano w instrukcji - co z
« dnia: 16 Wrzesień 2018, 10:26:59 »
Witam

Jadę sobie moim hultajem a tu nagle zaświeca się kontrolka o niskim stanie oleju.
Szybki postój i kontrola stanu oleju. Stan oleju  powyżej minimum, zdziwienie, ale ok - trzeba dolać .
Spoglądam do instrukcji i tu producent zaleca : Shell,a- 5W40 więc kupuję na stacji 1l na dolewkę ( znowu zdziwko ile oni tam śpiewają za 1l oleju  :lol: ) .  Nagle pokusiło mnie by spojrzeć na fakturę z ASO ( bo hyundai dopiero co 3 miesiące po przeglądzie w ASO ) i tu moje trzecie zdziwienie : ASO wlało Shell - 5W30.

I teraz moje pytanko ? Czy mogę zrobić dolewkę 5W40 , czy ASO może zmieniać klasy lepkości oleju ??

Dodam tylko iż posiadam Hyundai I40 kombii - silnik 1,6 GDI o przebiegu 200 tys. i jest z 2012 r.

Wdzięczny będę za wszelkie odpowiedzi co do moich ptyań

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
ASO wlało inny olej silnikowy niż podano w instrukcji - co z dolewką
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2018, 18:37:05 »
ja mam olej 5w 30 jak w instrukcji jest lepkosc c3

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
ASO wlało inny olej silnikowy niż podano w instrukcji - co z dolewką
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień 2018, 18:45:53 »
Skoro dziwisz się ile kosztuje na stacji olej to popatrz na fakturę ASO a dziwisz się jeszcze bardziej co do ceny :-D  
Ja bym spokojnie dolał ten 5w40 i tak wlewał następnym razem.  Zawsze oleje są drogie na stacjach. Raz znajomy chciał kupić najtańszy lotos co kosztuje nawet 45zł a krzykneli mu za niego 96zł.

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
ASO wlało inny olej silnikowy niż podano w instrukcji - co z dolewką
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień 2018, 18:47:18 »
mi w aso za litr powiedzieli 80 zł

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Re: ASO wlało inny olej silnikowy niż podano w instrukcji -
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień 2018, 20:57:21 »
Cytat: "hajdi1982"


I teraz moje pytanko ? Czy mogę zrobić dolewkę 5W40 , czy ASO może zmieniać klasy lepkości oleju ??

Dodam tylko iż posiadam Hyundai I40 kombii - silnik 1,6 GDI o przebiegu 200 tys. i jest z 2012 r.



to co zalecają to fikcja, bo zmienia się to, jak nową umowę z inną firmą podpiszą
Ogólnie te silniki powinny jeździć na olejach lekkobieznych czyli 5W20, 5W30 ACEA A1/A5. więc ASO dobrze ci zalało. jak dolejesz 5W40 na dolewkę też nic się nie stanie, tylko lepiej jak będzie ta sama klasa ACEA obu olejów