Autor Wątek: [Elantra AD] [Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z eks  (Przeczytany 9883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z eks
« dnia: 07 Wrzesień 2018, 12:52:37 »
Cześć.

Hyundai Elantra 1.6 benzyna po 2016 roku.
Interesują mnie opinie osób które miały lub mają doczynienia z tym autem.
Wszelkie uwagi, wnioski, zastrzeżenia, wady jakie widzicie.
Z pewnością przyda się to potencjanym kupującym.
Pozdrawiam

PS. Nie ma tematu konkretnie dla wersji AD stąd pozwolilem sobie założyć.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2020, 16:28:47 przez Brt »

Offline SantaMuerte

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień 2018, 19:10:55 »
Cześć.
Od ponad 10 miesięcy jestem posiadaczem nowej Elantry, którą przejechałem 12500 km i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Auto świetnie się prezentuje, wnętrze jest bardzo przestronne (osoba siedząca z tyłu może śmiało założyć nogę na nogę  :-)), jest też dobrze wyciszone (na postoju i przy niskich prędkościach w ogóle nie słychać pracującego silnika). Średnie spalanie aktualnie wynosi 6,5 l/100 km, więc jest bardzo dobrze. Jeśli chodzi o wady to osobiście nie zauważyłem żadnych. Silnik 1.6 nie jest demonem prędkości ale do codziennej jazdy w zupełności wystarczy, trzeba jednak częściej spoglądać na prędkościomierz bo w tym aucie w ogóle nie czuć prędkości. No i wolnossąca benzyna 1.6 przy prawidłowej eksploatacji jest praktycznie niezniszczalna (żadnych turbin i dwumasy, które przy wymianie ostro dobierają się do portfela właściciela).
Osobiście śmiało mogę polecić to auto.
Niby na całym świecie sprzedało się ich ponad 10 milionów egzemplarzy ale w Polsce niestety nie ma ich zbyt dużo a może i "stety", ponieważ autko wyróżnia się na drodze.
Pozdrawiam.

Offline areksz1977

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrzesień 2018, 19:14:44 »
Santamuerte, ta elantra jest w trójce aut, którymi się interesuję, tyle ze chcę automat. Napisz jakie trasy robisz i jakie prędkości bo to spalanie wygląda interesująco, martwi mnie tyko ta mała pojemność silnika w połączeniu z automatem boje się ze będzie słabo, przetestować takiej konfiguracji nie ma gdzie. Na światowych  stronach wszędzie tylko 2,0 opisują (nawet na Ukrainskich czy rosyjskich kanałach) . Fakt, ze wszędzie jest chwalona za wyciszenie, kolejny plus to miękkie zawieszenie. Napisz o jakości wykonania wnętrza.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrzesień 2018, 19:38:31 »
Nawet Pertyn ględzący był dla elantry łaskawy ;-)
 


Na autocentrum faktycznie spalania podawane są fajne jak na taki siknik. Nie zerkalem na motostaty i inne podobne
Bardzo ciekawa alternatywa wśród wolnossących wersji aut klasy kompakt. I jeden z ostatnich w tak swieżym aucie tolerujący stosukjowo tanie instalacje podtlenku lpg.
No i jest piękny....jak moja i40 tka  :mrgreen:  :mrgreen:  ;-)

Offline SantaMuerte

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Wnętrze Elki
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Wrzesień 2018, 20:54:20 »
areksz1977 wykonanie w środku jest na bardzo dobrym poziomie (można się poczuć jak w aucie z trochę wyższej półki cenowej) a całości dopełnia błękitne podświetlenie wszystkich przycisków ze stacyjką włącznie. Rozmieszczenie przycisków w środku jest bardzo ergonomiczne a obsługa ich intuicyjna. Dodatkowym plusem są 2 gniazda zapalniczek z przodu, AUX i USB a także gniazdo USB w podłokietniku.
Spalanie 6l/100 km to jazda do pracy 40 km w 2 strony (25% miasto, 75% trasa) prędkość do 130-140 km/h, ostatnio byłem w Warszawie - trasa 600 km - wynik 6,4 l/100 km przy prędkościach rzędu 140-180 km/h, więc jest bardzo dobrze.

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2018, 21:36:57 »
Dzisiaj wracałem z Międzyzdrojów  do miejsca zamieszkania Paczków 574km.Średnie spalanie 5,5l wskazania z komputera Jazda 250km drogą S3 A4,w tym korek w Polkowicach,jazda bardzo wolna( 45min)czasami jedynką.Poza tym potwierdzam wszystko  wcześniej opisywane dobre zdania o tym modelu. Moja wersja KOMFORT 1,6.kolor Sparking Metal ( Metalic UYS )

Offline mariusz_

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrzesień 2018, 10:32:44 »
Cześć,
od roku 10 miesięcy jestem posiadaczem Hyundaia Elantry Comfort 1.6 benzyna, przejechałem 16 tys km. Jestem umiarkowanie  zadowolony z używania Elantry. Zalety to  wygląd , wyciszenie, niskie spalanie jak na taki silnik, sporo miejsca z przodu i z tyłu. Wszystko jednak psują niewygodnie twarde fotele do których  ciężko jest mi się przyzwyczaić. Po godzinie  jazdy musiałem robić przerwy. Teraz już trochę przywykłem i jakoś daję radę tym jeździć. Wcześniej jeździłem przez 10 lat  Honda Civic ufo która według mnie miała  o wiele wygodniejsze fotele. Poza tym auto sprawuje się ogólnie dobrze. Niepokoi mnie tylko terkotanie podczas uruchamiania silnika przy włączonej klimatyzacji. Zgłaszałem  to przy przeglądzie,  lecz nie potrafiłem tego zademonstrować w serwisie. Dzieje się to raz na jakiś czas.  Przy bardzo dobrym wyciszeniu podczas jazdy słychać pracę  - ciche dzwonienie sprężarki klimatyzacji.

kamil

  • Gość
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Październik 2018, 22:17:38 »
Elantrą jeżdżę ponad rok i jestem zadowolony.

Mi spalanie po dłuższym czasie wychodzi około 6.7/100km.
Raz zdarzyło mi się jechać przez dłuższy czas powyżej 150 km/h. Skończyło się dużo wyższym spalaniem.

Z wad - zawiasy klapy bagażnika utrudniają pakowanie bagażu. Niestety dość głęboko wchodzą w przestrzeń bagażową. Nie wiem czy w jakimś sedanie jest to lepiej rozwiązane. Nie spotkałem jeszcze takiego.

Offline swiety

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopad 2018, 19:39:18 »
Witam,

Rok temu szukałem auta, po kilku tygodniach poszukiwań i niechęci od aut sprowadzanych zza naszej zachodniej granicy kupiłem Elantrę z 2016 roku jako auto po salonowe (Kraków).

Ogólnie jest zadowolony, przez rok zero problemów (auto ma już ponad 40 tys przebiegu). Auto bardzo dobrze się prezentuje, wewnątrz też jest dużo lepiej niż we wcześniejszej wersji. Jedynie co mnie denerwuje to wykończenie i jakość materiałów w drzwiach kierowcy i pasażera z przodu - za dużo plastiku i przy dotknięciu nogą mocno skrzypi. Zawiasy w bagażniku to też lekki minus.

Miejsca całkiem sporo (mam 197cm wzrotu). Brakuje kilku rzeczy ale wersja auta nie należy do najbogatszych.

Jeśli chodzi o spalanie to jestem w szoku, auto nie jest małe a wygląda to tak :
Miasto -> 8-8,5 L
Autostrada (130-140km/h) -> poniżej 6L
Trasa krajowa (80-100km/h) -> okolice 5 L  :shock:

W sierpniu wybrałem się na Węgry (trasa 400km) w aucie 2os dorosle + 2 dzieci i bagażnik full.
Po powrocie do Polski wyszło mi średnie spalanie 5.4 L.  

Ogólnie polecam, jedynie co bym zmienił to brałbym troszkę bogatszą wersję.

Offline neuro_wawa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Nieprecyzyjna zmiana biegów
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Styczeń 2019, 09:12:39 »
Hej,

Od roku posiadam Elantrę 1.6 Comfort 128KM. Jestem z niej zadowolony jednak irytuje mnie delikatnie jedna rzecz: często zdarza się, że biegi nie wchodzą miękko - przy wrzuceniu 2ki czy 3ki wyczuwalny bywa jakby opór/haczenie - coś w tym rodzaju. Czy spotkaliście się z tym w swoich autach? W styczniu będę miał pierwszy przegląd i zgłoszę ten mankament

Dzięki za pomoc!

Offline Tomas

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Październik 2019, 15:50:12 »
Po roku użytkowania od nowości muszę powiedzieć że jestem zadowolony.
Ciche wygodne, spalanie trasa 5,5 - 6 l, miasto 8-9.
Minus skrzypiace plastiki drzwi.

Zrobiłem juz modyfikacje pierwsze, mam lepsze radio, dodałem kilka ledów.

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Październik 2019, 22:38:17 »
Jakie radio,pochwal się.

Offline Tomas

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Październik 2019, 09:53:56 »
Miałem podstawowe bo to Classic Plus a zmieniłem na dotyk z BT.
Dokładnie takie :
https://www.olx.pl/oferta/radio-samochodowe-hyundai-elantra-nr-czesci-96180f2700uat-CID5-IDzQ3dR.html

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Październik 2019, 21:06:52 »
Dzięki za informację.Moje to takie, które jest instalowane w najnowszym modelu Elantry z 2019r wersja Style!

Offline Dracenfelst

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Elantra AD] Elantra 1.6 benzyna [>2016] - wrażenia z ekspolatacji, wnioski,
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Grudzień 2019, 11:19:58 »
Posiadam od połtorej roku Elantre rocznik 2018, automat wersja Style.
Bolączki na dzień dzisiejszy, głośnik od strony pasażera przy odpowiednim basie trzeszczy, kierownica zaczęła się wycierać (przejechane 29200km), chlapacz tylniego koła od strony kierowcy raz podniósł się o 90 stopni co spowodowało ocieranie o oponę, po "naprawie" nadal jest trochę podniesiony i obstawiam że jak będzie zima i trochę popada śnieg powróci problem, wg ASO uszkodzenie mechaniczne :/
W samochodzie z oponami zimowymi Nokian WRD4 i prędkością około 140 bywa dość głośno.
Bardzo cienki lakier, delikatne przesunięciem paznokciem i pod światło mamy już dość grubą rysę, przez to mam już kilka odprysków na masce.
Spalanie jest bardzo niskie jeśli jeździmy z odpowiednią prędkością ;) Poza tym nie mam o co się przyczepić, lubię ten samochód i wg mnie to najlepszy wybór w tej półce cenowej.

mariusz_,  mam podobny problem.. czasami słychać dziwny dźwięk, a że wcześniej posiadałem lagune 2 i miałem non stop problem z silnikiem jestem bardzo wyczulony na "dodatkowe" dźwięki spod maski.