Autor Wątek: Ogniska rdzy na klapie bagażnika - warto?  (Przeczytany 1526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrre

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Ogniska rdzy na klapie bagażnika - warto?
« dnia: 27 Sierpień 2018, 12:33:28 »
Za kilka tyg jestem umówiony z lakiernikiem na malowanie przedniego zderzaka po poprzedniej właścicielce i pomyślałem, żeby też zrobił jakieś niewielkie zaprawki. Jedna przy prawym nadkolu i pasek przy trzecim świetle stop na klapie bagażnika. Później zobaczyłem że owa klapa ma więcej małych ognisk rdzy. Poczytałem w internecie i podobno jest to typowe zjawisko w tym samochodzie. Ludziom podobno już po 2 latach wychodziła ruda w tym miejscu. Chyba przyczyną było to, ze blach nie była ocynkowana.
Czy Waszym zdaniem warto pomalować klapę na nowo czy i tak po roku wyjdzie ruda?

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Ogniska rdzy na klapie bagażnika - warto?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2018, 18:18:02 »
Zobacz ile Cię dodatkowo skasuje oprócz zderzaka . Jeśli da Ci gwarancje na dwa, trzy lata to chyba warto

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Ogniska rdzy na klapie bagażnika - warto?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpień 2018, 09:24:58 »
Zaprawki przy nadkolach są spowodowane że kamienie uderzają o wewnętrzną część blachy i przez to ona zaczyna rdzewieć i po czasie wychodzi na zewnątrz. Warto obejrzeć nadkole od wewnątrz ;) Mi lakiernik zabezpieczył 1 stronę gumą i zobaczymy co dalej. Jeżeli chodzi o klapę bagażnika to nie martw się. Ja mam też chyba z 2 małe punkty (pęknięcia?) które mi facet powiedział że to potrzeba dużo czasu żeby przeżarło :D ale każdy z nas jest inny... ;)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Ogniska rdzy na klapie bagażnika - warto?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień 2018, 21:45:08 »
Akurat warto zabezpieczyć od tyłu błotniki ale i założyć plastykowe nadkola na tył jeśli nie ma. Fakt, że  kamienie i piasek powodują rdzę ale w hyundaiu akurat rdzewieje blacha od tak nawet bez uszkodzenia. Bez sensu jest malowanie całej klapy bo rdza wyjdzie znów w tym miejscu gdzie pomalowano.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Ogniska rdzy na klapie bagażnika - warto?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpień 2018, 23:35:27 »
Z tymi plastikowymi nadkolami to nie wygląda i30 za ciekawie ale to już moje zdanie. Wszystko zależy od lakiernika, po taniości to wyjdzie szybko... :)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Ogniska rdzy na klapie bagażnika - warto?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpień 2018, 19:14:54 »
Raczej polecałem nadkola wewnętrzne całe jeśli nie ma w i30. Wtedy chroni to od piasku i kamieni wewnętrzną stronę błotników tylnych. A te nakładki na ranty nadkoli może zasłonią rdzę ale raczej tak sobie to wygląda.