Autor Wątek: Wariowanie radioodtwarzacza  (Przeczytany 827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krys

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Wariowanie radioodtwarzacza
« dnia: 16 Sierpień 2018, 16:17:59 »
Witam. Od kilku miesięcy borykam się z wariowaniem mojego radyjka (PA 710) w I30 CW 2008. Co jakiś czas pojawiało się na wyświetlaczu "Loading Ipod" i rozłącza radio. Dzieje się to samoczynnie, a ostatnio dodatkowo notorycznie, co sekundę rozłącza radio, za chwilę spowrotem radio, po chwili znowu "Loading Ipod". Tak w kółko, nie idzie ani słuchać radia, ani nawet go wyłączyć, bo włącza się samoczynnie. w gnieździe USB/Ipod nie mam nic podłączone. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Za pomoc z góry dziękuję

Edit: (dla potomności)

Z tym cholernym "Loading Ipod" poradziłem sobie w sposób bardzo prosty, poprzez odłączenie od radia wtyczki idącej do gniazda USB/Ipod. Usterka ustała. Potwierdziło to, że to coś z gniazdami w schowku lub z kablami. Więc zdemontowałem tunel środkowy i wydobyłem gniazda USB/Ipod, następnie na stół i pod mikroskop. Było kilka "zimnych" lutów i ewidentnie pod gniazdem USB jakby śniedź. USB zdemontowałem, przelutowałem, wyczyściłem i zmontowałem. Dziś zamontowałem do auta i kable podłączyłem spowrotem do radyjka. Po przejechaniu trasy 25 km do pracy śmiem twierdzić, że usterkę usunąłem, gdyż przez te 25 km nie wystąpiła ani razu, przed naprawą to przez te 25 km radyjko przełączało by się kilka set razy.