Autor Wątek: Zablokowany zamek  (Przeczytany 2143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

amps11

  • Gość
Zablokowany zamek
« dnia: 28 Wrzesień 2008, 09:11:18 »
Proszę o pomoc, nie mogę otworzyć tylnych drzwi. Nie wiem czy tam jest zamek mechaniczny, czy elektryczny, bo o czymś takim słyszałem.

Brt85

  • Gość
Zablokowany zamek
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień 2008, 09:32:01 »
Ale nie możesz otworzyć z zew. czy wew? Czy w ogóle?

amps11

  • Gość
Zablokowany zamek
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień 2008, 09:59:31 »
Wogóle nie mogę otworzyć, naciskam na przycisk przy rączce i nic się nie dzieje. Centralny słychać że pracuje w drzwiach, jednak nie ma to wpływu na to działanie klamki.

Witek

  • Gość
Zablokowany zamek
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień 2008, 10:30:37 »
Podejrzewam, że jest to mechaniczne uszkodzenie, skoro slyszysz, ze centralny dziala. Cos sie musialo odlamac. Nie ma innego wyjscia, jak sciagnac boczek i zobaczyc co sie stalo...

women

  • Gość
Zablokowany zamek
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Wrzesień 2008, 11:11:35 »
Witam!
Miałam podobny problem kilka dni temu w Sonacie, tylko że w przednich drzwiach. Centralny działał, ale klamka nie otwierała drzwi. Powodem była pęknięta sprężyna w zamku. Niestety trudno jest się dostać do zamka między tapicerką a szybą, aby odblokować zamek aby otworzyć drzwi. Mechanik musiał się trochę nagimnastykować, ale dał radę nareperować.
 Pozdrawiam.

amps11

  • Gość
Zablokowany zamek
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrzesień 2008, 12:05:06 »
Rozumiem, że nie ma tam jeszcze dodatkowych elektrycznych fajerwerków, tylko zwykła mechaniczna klamka, którą by należało naprawić.

women

  • Gość
Zablokowany zamek
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Wrzesień 2008, 14:53:35 »
Zamek jest prosty w budowie. Jedynie pod tapicerką w moim aucie były chyba dwie kostki, które trzeba było odłączyć ( od podnoszenia szyby i centralnego) podczas zdejmowania tapicerki. W zasadzie nie ma dużego problemu przy wymianie tej sprężynki. Ja jako zupełna ignorantka :-) w dziedzinie mechanizacji, poprosiłam mechanika, żeby naprawił uszkodzony element.
Pozdrawiam.

Witek

  • Gość
Zablokowany zamek
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Wrzesień 2008, 19:07:59 »
Zamek w Sonacie a w Santa Fe może się różnić i to nie trochę. Podejrzewam nawet, że jest zupełnie inny. Zresztą proponuje samemu zobaczyć jak to tam wygląda, bo my tu nic na to nie poradzimy...

amps11

  • Gość
Zablokowany zamek
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Wrzesień 2008, 19:38:16 »
WITAM! WD-40 załatwiło sprawę, przycisk w klamce pracował w bardzo wąskim zakresie ruch, przez co dzwignia centralnego była czały czas zblokowana. Dopiero przeczyszczenie przy pomocy WD-40, przywróciło sprawne działanie klamki. Pozdrawiam