Autor Wątek: Auto spaliło 3L/100 więcej  (Przeczytany 5673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vitalyzd

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
Auto spaliło 3L/100 więcej
« dnia: 05 Sierpień 2018, 23:47:54 »
Hej!

Dotychczas autko paliło w granicach max 13-14 litrów gazu na 100km lecz to było już dużo wychodziło niekiedy 11.5 . a teraz po wizycie u gazownika (auto 2 miesiące na gazie) ponieważ trochę się przydusza - szarpie po regulacji zatankowałem do full i wyszło spalanie około. 16.15 litrów :O

o co chodzi ?
pomijając spalanie gazownik zalecił wymianę kabli bo była to już 2 regulacja a nadal się dusi...  lecz skąd po regulacji taki skok w spalaniu ?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpień 2018, 20:08:09 »
Jechać do gaziarza i niech ustawia. Znając życie wybrałeś tanią ofertę tak samo jak u nas wiele osób miało problemy po montażu i ogromnym spalaniem. Najczęściej umieją zamontować a potem tylko autokalibracja i klient niech spada.Znajomej tak założyli gaz do fajniej nexii że paliła 15L i także założyła gaz u najtańszych papraczy w okolicy.
A jaka to instalacja? Sekwencja czy 2 generacja....

Offline vitalyzd

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień 2018, 23:29:51 »
instalacja LOVATO SMART EXR LPG ... koszt 2800zł . to chyba tak jak wszędzie czyli normalna cena.

od momentu jak zamontowali gaz to autem cały czas delikatnie szarpie i nie ma mocy . na benzynie jest normalnie ! gazownik gadał że mam wymienić świece mówiłem ze wymieniałem ! to mówi że kable a tutaj nie ma kabli tylko są cewki 1x 150 zł a jest 4. na pewno nie jest nic złego z cewkami. Mechanik którzy jechał autem powiedział że jeśli auto na benzynie normalnie działa to na lpg również powinno prawidłowo działać. a co mogli zj.... podczas montażu ? fakt podczas 2 krotnej wizyty u nich podłączali tylko komputer ... a co powinni zrobić ? zamierzam się do nich wybrać ... a jeśli chodzi o gwarancje to mogę u każdego gazownika to realizować czyli np. pojechać gdzie indziej i zrobią mi regulację czy co trzeba w ramach gwarancji ?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpień 2018, 00:53:41 »
Faktycznie jeśli na benzynie jeździ dobrze to i na gazie powinien też. Tu niestety nie wiadomo co jest nie tak czy złe mapy, zły montaż czy może wtryski za wolne itp. Właśnie najgorzej jest jak coś nie tak a  gaziarze umywają ręce bo oni tylko umieją zamontować.
Ja bym poszukał jakiegoś autoryzowanego zakładu firmy lovato i tam się udał z instalką na gwarancji. Lub molestować tego gaziarza by poprawił fuszerkę. Lub zadzwoń do przedstawiciela lovato na Polskę i tam podadzą zakład gdzie montują i serwisują ten typ.

Offline vitalyzd

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpień 2018, 14:08:12 »
Jutro oddaje auto do mechanika powiem by m.in. sprawdził cewki i swiece . jeśli się okaże że to jest 100% sprawne to jadę do typa i go zjebie... i powiem ze nie wyjadę stąd dopóki mi tego nie zrobi jak powinno być !

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sierpień 2018, 10:39:00 »
Mam taka samą instalację w C Xsara Picasso 1,8 16V 2001r, zamontowana 10 miesięcy temu w serwisie Lovato, w Hyundaiu mam również Lovato - wcześniejszy model (zamontowana w salonie Hyundai - Niemcy) i w obu samochodach działa bez zarzutu.
Spalanie - Hyundai - 11 - 12,8 l/100, XP - 10,5-11 l/100
Obie regulowane automatycznie z lekkimi korektami instalatora.
Minus taki że nikt poza autoryzowanym serwisem nie podejmuje się ich serwisowania - tak mam przynajmniej w mojej okolicy - przerabiałem to jak kupiłem Hultaja.

W XP po zamontowaniu również miałem drobne kłopoty ale to okazało się że trafiłem na kiepski gaz na stacji a instalacja miała minimalnie zbyt niską mieszankę ustawioną - zbiegły się dwa niekorzystne czynniki i kłopoty gotowe.
Generalnie jeśli instalacja jest zamontowana i ustawiona prawidłowo to szarpanie może wynikać tylko z układu zapłonowego.
Napisałeś że masz nowe świece ale czy właściwe??
Przeważnie w nowszych silnikach świece są "uniwersalne" do benzyny i do LPG ale niektóre "lepsze" świece do benzyny nie nadają się do LPG np: wieloelektrodowe.
Może być również problem z przerwą pomiędzy elektrodami, wiele tematów na forum ten problem opisuje.

p.s. w Gliwicach montaż tej instalacji kosztuje 2480zł - zbiornik w miejscu koła zapasowego, pokrowiec na koło zapasowe i wlew pod klapką wlewu benzyny w cenie.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2018, 11:21:20 »
Auto nie powinno palić więcej gazu niż 20% więcej w stosunku do benzyny. Niezależnie od instalacji. Moja ela pali około 8,3 przeciętnie gazu na 100 km (8,5 z klimą), benzyny 7,5 l/100. Jak pali ponad 10-11 l/100 przeciętnie (nie samo miasto), to znaczy, że leje gazem i się dławi bo jest nie taki skład mieszanki i coś nie tak jest z mapami. trzeba je ustawiać ręcznie a nie na automat.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Sierpień 2018, 06:09:57 »
Wszystko Ok, skoro spalanie benzyny masz na poziomie 7,5 l/100km to spalanie LPG nie powinno przekroczyć 9l.

U mnie spalanie benzyny wg wskazań komputera wychodzi w:
XP - 8,9l,
Tucson - 9,5l,
oczywiście 100% czasu jazdy na klimie (Climatronic w obu samochodach),
więc spalanie gazu mam na poziomie ok 120% spalania benzyny i to na jak wspomniałem, po automatycznym ustawianiu, z małymi korektami ręcznymi.
Jak jest dobry soft i sprzęt, to automatyczne ustawianie zrobi to samo co instalator na ręcznej kalibracji - skopiuje mapy a potem i tak trzeba w paru miejscach coś tam "poprawić"

Wracając do tematu - nie ja tu mam problem ale próbujemy rozkminić problem kolegi :)

Offline vitalyzd

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Sierpień 2018, 22:36:20 »
W końcu jeszcze nie dojechałem do tego z,,,,, gazownika ... ale

miałem auto w warsztacie przy okazji sprawdzili mi świece itp. rzeczy m.in. stwierdzili że nie ma wypadania zapłonu cokolwiek to znaczy czyli znaczy to jedno że nie ma winy w świecach i cewkach itp. ? tak to mam rozumieć ?

Pytam bo nie wiem jak mam rozmawiać z tym cwanym gazownikiem który zwala wszystko na cokolwiek innego ale nie tylko na instalację gazową ... pomijając fakt że , jak wyżej napisałem auto po ostatniej regulacji dalej szarpie ale i pali z 17 litrów :/

źle ustawili komputerem ? że tak się dzieje ?

muszą zajrzeć do środka bo coś tam zje... że tak "przerywa" ?

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Sierpień 2018, 11:54:38 »
Pytanie - instalację montowałeś u przedstawiciela LOVATO czy u gazownika o bliżej nieokreślonej specjalizacji??

Wniosek jest jeden, źle ustawiona instalacja.

Raczej nie ma mowy o źle dopasowanych elementach, chyba że zamontowany jest sam sterownik LOVATO, reszta z "łapanki"
Instalacja zamontowana u przedstawiciela Lovato/LandiRenzo składa się, poza zbiornikiem i zaworem tankowania, z podzespołów LOVATO, jedynie na co trzeba zwrócić uwagę - dysze wtrysków muszą być dopasowane do silnika ale to jest w gestii instalatora, z poziomu użytkownika nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować... chyba że po nieprawidłowej pracy silnika - może w Twoim przypadku po prostu go zalewa i z tego powodu szarpie, wskazuje na to duże spalanie.
W takim wypadku może nie być kwestia softu tylko dysze są za duże?!

Sorki za chaotyczną wypowiedź - taka myśl w trakcie pisania mi przyszła :)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Sierpień 2018, 19:12:03 »
Jak pisałem wcześniej. Jechać do innego gaziarza od lovato by ogarną inslatklę na gwarancji. U nas  też są zakłady co montują tanio i jest dobrze póki coś nie spaprzą.
Skoro pali dużo to jak wyżej silnik zalany i albo mapy jakieś kijowe albo wtryski lub parownik. Jest gwarancja i rękojmia od tego. A jak nie to rzecznik konsumentów.

Wielkiebary

  • Gość
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Wrzesień 2018, 07:01:19 »
Sam posiadam instalację Lovato Easy Fast i bardzo sobie chwalę.  Instalacja działa perfekcyjnie. Jeżeli chodzi o spalanie to do odczytów z komputera należy dodać 2-3 litry. Przed instalacją profilaktycznie wymieniłem świece. Cewki sobie odpuściłem i póki co po 20k km mam dalej spokój.
Według mnie powinieneś męczyć tego partacza do skutku. Masz gwarancję to niech naprawia. Najważniejsze czego należy unikać to stacje Tesco Auchan itp. Wiadomo można tam zatankować dobre paliwo ale na prawdę nie warto ryzykować.

A co do wypadania zapłonu to podczas przeglądu 15k km gazownik po podłączeniu programu diagnostycznego stwierdził że co jakiś czas na 1 cylindrze wypada mi zapłon ale nie ma się na razie czym przejmować. Więc wydaje mi się że to że cewki są do wymiany powinien być ci w stanie w 100% stwierdzić już gazownik który montował ci instalację.

Miałem 4 auta, każde w gazie. Sprawa jest jasna. Jak na PB działa dobrze a na LPG szarpie to jedyne co może być nie halo to świece albo kable/cewki. Reszta usterek leży po stronie instalacji gazowej.

Offline Toneopia

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Październik 2018, 14:16:38 »
No u mnie spalanie jest na poziome 11-15l / 100km i się wszystko zgadza.

Offline vitalyzd

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
Auto spaliło 3L/100 więcej
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Październik 2018, 22:11:40 »
Więc po 4 miesiącach i 3ciej wizycie okazało się że w końcu znaleźli czas i wsiadł gość ze mną do samochodu podłączył komputer , urządzenie pod OBD i patrzał odczyt lambdy ustawiał do tego czasu aby mi nic nie szarpało i ustawił 20 minut to zajęło i teraz jest super.

2 tyś km. przejechałem na zbyt bogatej mieszance LPG .

Ponoć ma palić mniej do tej pory 14l. zobaczymy ;]