Autor Wątek: [Tucson] Świst po wymianie rozrządu  (Przeczytany 18074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dstasiu

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« dnia: 19 Marzec 2012, 09:07:34 »
Witam przy 80tys wymieniłem rozrząd . Po wymianie pojawił się dziwny świst który wzrasta wraz z dodaniem gazu , jakby miał tyurbinkę. No i czasami jak silnik jest zimny to biegu jałowym dochodzi lekkie charczenie które ustaje po przejechaniu kilku km. Ale świst wraz z dodaniem gazu jest czały czas. Wymieniłem kompletny rozrzad. Przejechałem na nim ok 500 km
Dziekuje za porady

wald

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Marzec 2012, 18:44:55 »
Ciężko zaznaczyć , że nie chodzi o tucsona!!!

[ Dodano: 2012-03-19, 18:46 ]
Sorry, na przyszłość odznacz samochód.

[ Dodano: 2012-03-19, 18:54 ]
W syna mondeo jest to samo od chwili zamontowania. a ponieważ kupione były dwa rozrządy do mondeo i eskorta z tymi samymi silnikami firmy motorcraft i miły te same odgłosy. Przejechane jest na nim 80 tys. i nic się nie dzieje. Wniosek: czasami podróby tak mają. Ja po wymianie w swoim mam dobrze i nic nie słychać.

dstasiu

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Marzec 2012, 20:13:06 »
ok przepraszam będe pamiętał.
Natomiast pasek orginalny hyundaia reszta nie.
Zastanawiam się czy czasami nie jest za mocno napięty ale z drugiej strony Mechanik dobrej klasy nie jakis podrzędny  mający serwis alfy ale robi tez inne marki. Moze dla spokojności podjechac sprawdzic napięcie, czy to jest duzy problem zeby sprawdzic naciąg?
dziekuje

wald

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marzec 2012, 20:19:16 »
Moim skromnym zdanie to świszcze rolka napinacza lub łożysko na pompie (mało prawdopodobne), pasek nie świszcze, może ocierać o osłonę itp.

[ Dodano: 2012-03-19, 20:20 ]
A jak było przed wymianą rozrządu?

dstasiu

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marzec 2012, 20:42:43 »
przed wymiana było OK. Odgłos dochodzi chyba z tej górnej rolki czyli moze jest za mocno napięty . Jeszcze pół biedy rten świst przy dodawaniu gazu. Bardziej mnie niepokoi ze jak spada z obrotów to właśnie przez moment tak lekko jakby ociera dzwi.ęk tarcia.

wald

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Marzec 2012, 20:49:27 »
Rolki masz dwie, napinająca i prowadząca, na słuch tego nie wychwycisz, trzeba od nowa rozebrać rozrząd (czuje tu przekręt), chyba, że to łożysko w alternatorze.

dstasiu

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Marzec 2012, 20:55:58 »
jutro podjade do mechanika i zapytam zobaczymy co powie. Mam nadzieje ze to nic poważnego swist jest nawet całkiem przyjemny natomiast ten drugi dzwiek juz nie .podaję link do tego dzwieku z tym ze u mnie pojawia się on gdy samochód schodzi z obrotów albo na luzie przez ok 15 sek gdy dogazuje znika tak ze nie jest ciągły http://brzeziu87.wrzuta.pl/audio/8qwywWZVBMn/po_wymianie_rozrzadu

wald

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marzec 2012, 21:10:41 »
Co to za silnik, na czym on chodzi, w którym miejscu to krecileś (szok).

dstasiu

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Marzec 2012, 21:23:40 »
nie wiem znalazłem w sieci ktos tez pisał o swiszczeniu. U mnie nie ma takiego tarcia cały czas tylko jak silnik wpada na wolniejsze obroty to podobnie tak ale przez chwilkę , natomiast gdzies czytałem ze ten swist to ponoc ustepuje po przejechaniu od 1tys do 2 tys musi tam wszystko sie zgrac. Mysle ze naciag chyba dobrze ustawił w końcu sa zazbnaczone linie gdzie i jak ma byc naciągnięty?

wald

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marzec 2012, 21:32:59 »
Jak ktoś mówi, że ma się zgrać to go pożegnaj ozięble. Tu może być wina rolki (może być nawet nowa jak w mondeo), ale do brze będzie sprawdzić napinacz.

dstasiu

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marzec 2012, 21:39:01 »
ale warto wymieniac czy poprostu sie przyzwyczai , zobaczymy jak sprawdzi naciągnięcie no i co powie

wald

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Marzec 2012, 21:43:35 »
Jak zdejmie osłonę i sprawdzi napinacz to wtedy posłuchaj, (nowa rolka to 70 zł) i masz ciszę.

Madras

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Marzec 2012, 16:40:21 »
Mam podobnie też lekko świszczy po wymianie ,  robiłęm rozrząd u kumpla więc mechanik pewny i fachowiec , sprawdził wszystko jeszcze raz i  wszystko w normie  :-)  może te rolki tak chodzą   :-D

dstasiu

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Marzec 2012, 15:47:22 »
Byłem jeszcze raz u mechanika i mówił po ogledzinach że mam sie nie przejmować bo na sto procent wszystko jest ok tak że prtzyjąłem jego sugestie.pozdrawiam i dzieki

tbiros

  • Gość
[Tucson] Świst po wymianie rozrządu
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Marzec 2013, 07:54:12 »
Witam
Mam pytanie bo mi w moim Tucsonie lubi zapiszczeć pasek alternatora, ale tylko przy odpaleniu jak jest mrożno moje pytanie czy można go w jakiś sposób dodatkowo naciągnąć - pasek był wymieniany.