Autor Wątek: [i40 VF] Czujniki parkowamia  (Przeczytany 2138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] Czujniki parkowamia
« dnia: 05 Lipiec 2018, 22:36:46 »
Witam, cały czas mam problem z czujnikami parkowania, podczas wrzucania wstecznego biegu albo pierwszego słychać ciągły sygnał dźwięku.Bylem w Aso i po podpięciu pod komputer stwierdzono uszkodzenie dwóch przednich czujników.Kupiłem zamontowałem, brak błędu w komputerze  i dalej jest ten sam problem.Co może być przyczyną że nie działają prawidłowo czujniki parkowania i czy nieoryginalna kamera cofania może mieć na to wpływ?

Offline Jacobs2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
[i40 VF] Czujniki parkowamia
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2018, 17:29:28 »
Ja bym właśnie stwierdził, że to prawidłowe działanie (ciągły sygnał).

Po zbliżeniu się do przedmiotu/obiektu załącza się przerywany sygnał, informujący o odległości.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Czujniki parkowamia
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipiec 2018, 18:37:32 »
No co Ty.
Jest defekt. Ciągły jest dopiero jak jesteś zbyt blisko.
A nie łaczysz tego czasowo z montażem kamerki?

Offline Jacobs2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
[i40 VF] Czujniki parkowamia
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lipiec 2018, 19:19:17 »
u mnie w i40 cichy ciągły sygnał sygnalizuje, że czujniki się załączyły, po zbliżeniu do przedmiotu lub obiektu zaczynają pikać. Im bliżej tym częściej aż znowu do ciągłego głośnego sygnału.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Czujniki parkowamia
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2018, 19:31:20 »
Ja mam tak jak alnozo. Ciągły sygnał dźwiękowy gdy jestem blisko przeszkody a na wyświetlaczu pokazuje mi strefę małą i na czerwono.

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Czujniki parkowamia
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lipiec 2018, 08:31:48 »
Miałem podobnie. Pisczały tylnie ciągle. Wymienili w aso 2 z tyłu. Jednak raz na jakiś czas swiruja i jak sie wrzuci wsteczny to piszczy. Zrobie trase lub co ciekawe pojade na myjnie i dzialaja. Od razu mowie ze nie sa brudne:) bo sprawdzalem i ta teorie.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Czujniki parkowamia
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Lipiec 2018, 18:26:46 »
Według mnie jakiś ci jeszcze nie działa prawidłowo. Błędu nie trzeba ładować. Po włożeniu nowych system zrobi diagnostykę i skasuje błąd. Mi jak piszczały ciągle to wymieniłem i jest oki.