Autor Wątek: Jak wyłączyć automatyczne światła drogowe?  (Przeczytany 4596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fracz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Jak wyłączyć automatyczne światła drogowe?
« dnia: 04 Lipiec 2018, 08:33:44 »
Światła mam ustawione w tryb auto. W nocy odchylenie dźwigni świateł od siebie powoduje włączenie trybu automatycznego świateł drogowych. Kolejne odchylenie włącza je na stałe. Kolejne - włącza znowu tryb auto.

Jak wyjść z tego trybu auto podczas jazdy? Jedyne na co wpadłem to całkowite wyłączenie i włączenie świateł. Działa, ale mało to komfortowe... ;-)

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Jak wyłączyć automatyczne światła drogowe?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipiec 2018, 15:18:49 »
Cytat: "fracz"
Jak wyjść z tego trybu auto podczas jazdy?
O ile dobrze pamiętam to pociągnięcie dźwigni do siebie - jakbyś chciał tylko "mrugnąć długimi". Też mnie to wkurza...

Ale trzeba przyznać, że tryb auto spisuje się nadzwyczaj dobrze. Reakcja układu na pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka nie jest tak szybka jak człowieka, ale nadal jest OK.

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Jak wyłączyć automatyczne światła drogowe?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpień 2018, 00:13:30 »
Tryb automatycznego przełączania świateł z "długich" na mijania to coś, co faktycznie zasługuje na pochwałę. Od momentu zakupu I30, gdy tylko wypróbowałem działanie tej funkcji, nie jeżdżę już inaczej.

Offline wlochatybilly

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Jak wyłączyć automatyczne światła drogowe?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień 2018, 09:28:28 »
Cześć , czy u Was też światła włączają się po przekręceniu kluczy w stacyjce ale przed odpaleniem silnika , ustawione mam na auto .

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Jak wyłączyć automatyczne światła drogowe?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpień 2018, 12:49:31 »
Tak.
Powiem więcej - nawet jak mam ustawione na 0, czyli wyłączone, to i tak coś tam się świeci. Co prawda nigdy nie chciało mi się wysiąść i sprawdzić które to lampki świecą, ale z natężenia światła, które widzę na ścianie w garażu, wydaje mi się, że to będą postojówki.

Żona (drugi kierowca i30) wspominała mi też kiedyś o takiej sytuacji: ma włączone światła mijania i porusza się autem - świecą. Zatrzymuje się - gasną (lub przełączają się na dzienne, nie pamiętam).

Odnoszę wrażenie, że światła w i30 rządzą się swoimi prawami  :lol:

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Jak wyłączyć automatyczne światła drogowe?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień 2018, 12:57:16 »
Swiatla do jazdy dziennej wylaczają sie po zaciągnięciu hamulca ręcznego.

Offline wlochatybilly

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Jak wyłączyć automatyczne światła drogowe?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sierpień 2018, 17:08:45 »
Zgadza się , podjechałem nawet z tą sprawą do serwisu , jak mi wytłumaczono światła do jazdy dziennej działają jak nazwa wskazuje w czasie jazdy , gdy się zatrzymamy i zaciągniemy ręczny gasną .

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Jak wyłączyć automatyczne światła drogowe?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sierpień 2018, 22:53:27 »
Cytat: "tomilipin"
...Odnoszę wrażenie, że światła w i30 rządzą się swoimi prawami  :lol:

Co do świateł nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko działa jak należy.