Autor Wątek: Drżąca kierownica podczas hamowania  (Przeczytany 8864 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jarkim

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Marzec 2024, 22:20:48 »
Nie wiadomo już gdzie szukać przyczyny skupie się na tych tarczach jak zdejmę to sprawdzę piasty czy nie bija a jak będą ok to doczyszcze porządnie i sprawdzę poprawnie bicie a jak będzie to spróbuję obrzucić tarcza żeby zniwelować

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Marzec 2024, 14:04:56 »
Najpierw sprawdź tarcze. Jak będą jednak proste to popatrz na montaż na piaście.

Offline Jarkim

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Marzec 2024, 14:55:30 »
Wszystko się zgadza tyko żeby prawidłowo sprawdzić tarczę to muszę i tak zaciski zdjąć żeby nie było naprężenia  a jak już zdejmę to 2 śrubki prowadzące tarczę i tarcza zdjęta można piastę mierzyć

Offline Jarkim

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Marzec 2024, 22:08:16 »
Słuchajcie zauważyłem że jak trzymam za drążek kierowniczy ten przy kole co jest wkręcony w maglownice i ktoś robi krótkie szybkie ruchy kierownicą to czuć jak by był duży luz wzdłużny a go nie ma szarpiąc za koło nic nie dyga co to może być

Offline Jarkim

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Kwiecień 2024, 21:12:25 »
Wszystko sprawdzone luzów brak piasty pomierzone odchylenia ok 0,2 mm czyli nie jest zle prawa tarcza  ok 0,4 gorzej lewa ok 0,8  decyzja podjęta tarcze idą do toczenia  jak to nie pomoże to się poddaje

Offline Jarkim

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Kwiecień 2024, 21:36:05 »
No i problem rozwiązany nowe tarcze firmy Brembo do wywalenia po założeniu przetoczonych bicia brak aż miło hamować dzięki za rady szkoda że szukałem w d... szczęścia myślałem że jak drogie to nie możliwe że krzywe