Autor Wątek: [Santa Fe CM] Stuki w silniku  (Przeczytany 1111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arek6915

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
[Santa Fe CM] Stuki w silniku
« dnia: 29 Czerwiec 2018, 21:42:33 »
Czesc wszystkim.Moze ktos mial cos podobnego.Dzisiaj zona wracala do domu i nagle cos zaczelo stukac pod maska,silnik stracil moc ledwo dojechala.Przyjechalem zobaczyc co sie stalo odpalilem i masakra jakas.Cos napi..ala jakby u gory ale moze byc wszedzie-metaliczny glosny dzwiek jakby cos peklo.Check engine sie nie pali,olej wymieniony 1000km temu im wiecej gazu tym szybciej nawala.Nie ma zadnych wyciekow.Pomocy.W razie czego gdzie mozna kupic panewki lub inne czesci w dobrych cenach?Bo to chyba moze byc to.

Offline wentyl1@onet.eu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
[Santa Fe CM] Stuki w silniku
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2018, 13:46:34 »
Witam. Możliwe że jeden cylinder nie dostaje zapłonu miałem tak kiedyś w vw polo jak mi cewka siadła i paliła na 3 gary, później to samo jak siadł przewód WN. Jechałem jak traktor całym autem trzęsło najgorzej było się rozpędzić i ciągle musiałem jechać na  wysokich obrotach,  wymieniłem cewkę i jak ręką odjął. Jak masz możliwość się podłączyć pod OBDII to sprawdź, czy są jakieś błędy. Jak niewiadomo, co jest grane to najlepiej laweta i do mechanika, żeby nie narobić marasu w silniku.

Offline west40

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 86
[Santa Fe CM] Stuki w silniku
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwiec 2018, 14:39:28 »
Na samym początku proponuję sprawdzić napęd rozrządu.